Zavrieť

Porady

OOU - zodpovedná osoba alebo oznámenie IS? Čo je lepšie pre prvádzkovateľa? a pre zodpovednú osobú?

máme tieto IS: E-shop, pam, účtovnictvo, vernostný systém, kamery, správa registratúry,reklamácie. mám skúšku zodpovednej osoby. prosím poraďte mi, čo ďalej.
1.Má ma zamestnávateľ poveriť zodpovednou osobou - potom treba osobitnú registráciu na kamery? oznámenie ostatných IS netreba?
2. zemstnávateľ nepoverí zodpovednou osobou - potom preba oznámiť IS E-shop, vernostný systém a čo kamey? stačí ich iba oznámiť alebo osobitne registrovať?

Čítala som diskusiu, ale je tu veľa starých vecí, tak nie som si istá...

Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Ak prevádzkovateľ poverí ZO dohľadom nad ochranou osobných údajov, prenesie na ňu gros zodpovednosti.
    A priori má ale zodpovednosť za ochranu osobných údajov prevádzkovateľ (§ 19 ods. 1).
    Niekde ne pol ceste s čiastočným prenesením zodpovednosti je vymenovanie osobitnej pozície, ktorá má vymenované kompetencie v ochrane osobných údajov (napríklad kontrolnú činnosť), ale nemá status ZO (jej zodpovednosť je daná pracovnou náplňou, nie zákonom).
    Čo sa týka kamerových systémov, od novely platí pre ne oznamovacia povinnosť nezávisle na vymenovaní ZO. Viď tiež odkaz
    http://www.porada.sk/t246122-kamerov...evidencia.html
    PS - aký máte právny základ v IS "účtovníctvo"?
    Ing. Ľubomír Janoška Dodatočný komentár 14.7.2014:
    Keď ide o údaje z e-shopu, pôjde o dva IS s rozličnými právnymi základmi:
    1/ zákazníci, ktorí majú otvorené objednávky - ust. § 10 ods. 3 písm. b zákona o ochrane osobných údajov (dotknutá osoba je zmluvnou stranou)
    2/ registrovaní zákazníci bez objednávok - súhlas dotknutej osoby.
    benoza takže na účtovnictvo netreba IS? účtovníčka prichádza do styku v rámci e-shopu s týmito údajmi: Meno, č.účtu, mesto. Alebo potom stačí účovníčke dať poučenie s IS e-shop? Nerozumiem prečo dalšie 2 IS iba pre účtovníčku. ďakujem vám veľmi pekne.
    Ing. Ľubomír Janoška 11.07.14 13:14 priradil do Porady

    OOU - zodpovedná osoba alebo oznámenie IS? Čo je lepšie pre prvádzkovateľa? a pre zodpovednú osobú?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.