Zavrieť

Porady

Zakúpenie ochrannej známky a vyžiadanie domény

Ahoj.

Predávam tovar cez známeho firmu.
Teraz som sa rozhodol založiť si vlastnú a mám otázku:
Firma sa bude volať napríklad ABC s.r.o. , doména www.abc.sk je však už registrovaná a má ju spoločnosť ktorá registruje a predáva domény.
Môžem si zaregistrovať názov ABC ako ochrannú známku a následne si doménu od danej spoločnosti vyžiadať?
Dôvodom prečo nechcem od nich doménu odkúpiť je vysoká cena ktorú viem využiť aj inak a ochranná známka je lacnejšia.

Prosím teda o info, či si ju môžem od spoločnosti vyžiadať ak by som mal registrovanú ochrannú známku.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Dvojsečné! Zaregistruješ ochrannú známku - bude sa zisťovať, držiteľ domény môže napadnúť registrovanie, pretože oni už pod tým menom vystupujú aj ako doména..... Uvedom si, že i doména je čosi ako trade mark - zober si príklad z Apple ..... všetko čo s jablkom súviselo, museli od Apple žiadať, alebo meniť.....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mshop ok. čo ak ale držiteľ domény registráciu nenapadne a registrácia prebehne? je to firma ktorá registruje domény na predaj. nič na doméne nieje, je len registrovaná a keď som ju chcel odkúpiť tak za ňu chceli 4000€....
    misoft No - páni sú oni..... trhový mechanizmus......
    Ing. Ľubomír Janoška "nič na doméne nieje"
    Je na nej "zaujímavý" názov
    Registrátor zainvestoval do "zaujímavých" názvov domén. Ak nechcete platiť za odstúpenie, musíte vymyslieť lepší názov - najlepšie v priamom vzťahu k Vašej ponuke.
      zbaliť

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Pochybujem ze existuje nieco take ako si predstavujes. Ak si zaregistrujes ochrannu znamku, neznamena to ze ti niekto musi odovzdat alebo predat svoj majwtok, aj keby slo o domenu ktora je identicka s tvojou ochrannou znamkou. Domenu si aj tak budes musiet kupit za tolko co budu pytat, alebo pouzit inu domenu.

    MurphYnko je offline (nepripojený) MurphYnko

    Predavame ready made firmy. Platca dph alebo neplatca dph ...viac MurphYnko
    Ahoj, na tomto linku najdes odpoved na tvoju otazku. Ak nenajdes tak skus ich kontaktovat boli dost ochotny a pomohli mi s registracou ochrannej znamky "MurphY Ads" sice trvalo to cez pol roka ale bolo to uspesne zaregistrovane.
    + podotykam ze na Slovensku.
    Naposledy upravil kopretinka : 17.12.19 at 08:41

    Zakúpenie ochrannej známky a vyžiadanie domény

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.