Zavrieť

Porady

vysporiadanie pozemku pod chalupou

Zdravím!
Po otcovi som zdedil starú chalupu (cca 70r stará) problém je, že stojí na pozemku, ktorý nieje vysporiadaný (sú tam asi dvaja majitelia a SPF). Na pozemku je taktiež stodola a kus dvora kde je zasa na LV zapísaná Slovenská republika. Tie pozemky aj nehnuteľnosti moja rodina využíva minimálne 70 rokov. Je nejaká možnosť získať ich vydržaním alebo čo treba robiť aby sa to dalo naporiadok. V týchto veciach sa moc neorientujem (resp. vôbec) tak vás poprosím o radu. Alebo neviete odporučiť nejakú firmu, ktorá by to všetko za rozumnú cenu zariadila miesto mňa? Vybavila papiere atď. ja by som to len podpísal. Za odpoveď vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    clen je offline (nepripojený) clen

    právnik-reality clen
    notár ti môže osvedčiť vydržanie, ak splníš náležitosti podľa notárskeho poriadku (http://opozemkoch.sk/predpisy/index.php?ic=146), ale asi nezískaš súhlasy osôb ktoré sú zapísané v katastri. Inak, to ze si to uzival aj 2000 rokov je ti na nic, ak nepreukazes ze si sa povazoval za vlastnika pozemku (treba mat aspon daku zmluvu, alebo par svedkov - ale tí už väčšinou nežijú). Ak by si preukázal, že ty alebo tvoji rodičia sa odôvodnene považovali za vlastníkov aspoň 10 rokov, pototm by si mal na súde šancu.

    vysporiadanie pozemku pod chalupou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.