Zavrieť

Porady

Čo pre mňa vyplýva ak mi Úrad na och. os. údajovov dal do pozornosti bod II § 4 ods. 2 o doplnenie?

1) Chcem sa spýtať, či im mám to tlačivo znova vypísať a odoslať?

2) Dali aj do pozornosti ak spracúvate os. úd. za účelom marketingu ide o ďalší IS, a je súhlas dotknutej osoby, je potrebné zaslať samostatné oznámenie IS.

3) Ak spracúvate Os. ú. za účelom vern. programu, zverejňovania fotografií ide opäť o ďalšie samostatné IS - súhlas dotknutej osobny - čo tým myslia?
- je potrebné zaslať samostatné oznámenie IS.

"Uvedená informácia však zohľadňuje iba Vami poskyz´tnuté údaje a nemôže byť preto použitá pre iné, zdanlivo podobné prípady."

Prečítala som si tu diskusie, ale akosi tomu nerozumiem, čo mám stým robiť?
Priradili mi aj identif. číslo.

Ďakujem za slušné a zdvorilé odpovede.

Prajem všetkým pekný deň.
Ing. Ľubomír Janoška Doplňte prosím, aké IS ste oznámili na Úrad, prípadne ďalšiu komunikáciu s Úradom. Asi usúdili, že ste niečo nenahlásili a takto Vás upozorňujú na povinnosť, ktorú ste prehliadli.
BUTTON. Nahlásila som Eshop - maloobchod veľkoobchod - sprostredkovanie predaja.
Myslela som aj na budúcnosť, tak som si tam dala zasielanie e-mailov - newllester.
A uviedla som aj používanie fotografii,
ale myslím tak, že tvorím afilliate program s jednym nemenovaným eshopom, ktorý mi v e-maili potvrdili a mám vygenerovaný tracking kód, a použitie baneru,,,,a ponúkli mi spoluprácu, kde budem môcť mať umiesnené ich produkty bez skladu a propagovať môj eshop, na tom sa ešte len pracuje. Zákon na eshope mám podľa § 122/2013 upravený a doplnený o 84/2014. To tak má byť aj na to ma upozornili.

Ďakujem Vám
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak si posielala oznamenie IS eshop, tak ta upozornili, ze pravdepodobne mas aj dalsie IS, ktore je potrebne oznamit (IS marketing, IS vernostny system, ...) - zavolaj na urad osobe, ktoru mas v liste uvedenu "vybavuje" a dohodnite sa co dalej.

    Pozri aj http://www.porada.sk/t241957-ochrana...-systemov.html.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    BUTTON. Prosím Vás a neviete kde samozrejme nie do BA, kam by som sa mohla ísť popýtať osobne na úrad? Kto by mi s tým pomohol? Kde by sa tomu rozumeli?

    Zajtra tam tak či tak zavolám.
    Ing. Ľubomír Janoška Úrad nemá vysunuté pracoviská, takže to môžete riešiť iba telefonicky - alebo využiť prednášku niektorého lektora z Úradu blízko Vášho bydliska.
    To by ste si mohli zistiť priamo u nich
    http://www.dataprotection.gov.sk/uoou/en/node/42
    avalik zavolaj, ja som sa tiez telefonicky dohodla s tetuskou co chce poslat, bola mila, ustretova
    Ing. Ľubomír Janoška Tiež tomu rozumiem podobne, že nahlásený "zložený" IS treba "rozobrať" na viaceré čiastkové IS.
    BUTTON. Ahá dobre ďakujem a čo sa rozumie pod tým súhlas dotknutej osoby?
    Prosím Vás a počet oprávnených osôb? - ja mám sama eshop, nikto iní nič.
    Taktiež aj účtovníctvo si robím sama, to si tam mám napísať potom čo?
    Ďakujem.
    avalik súhlas dotknutej osoby - pozri § 4 ods. 3 písm. d)
    oprávnená osoba - § 4 ods. 2 písm. e)
    tiež pozri http://www.dataprotection.gov.sk/uoo...kyny-oznam.pdf
      zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška 23.07.14 15:25 priradil do Porady

    Čo pre mňa vyplýva ak mi Úrad na och. os. údajovov dal do pozornosti bod II § 4 ods. 2 o doplnenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.