Zavrieť

Porady

Mam podla zakona narok ziadat od majitelky bytu odpustenie casti najmu kvoli rekonstrukcnym pracam?

V bytovom dome, kde mam prenajaty byt, prebieha rekonstrukcia ustredneho kurenia. Pocas mojej dovolenky v zahranici majitelka bytu spristupnila byt robotnikom, ktori nechali byt rozbombardovany. Z dovolenky som sa uz vratil a bolo mi oznamene, ze prace budu dokoncene buduci tyzden.

Mam podla zakona narok ziadat od majitelky bytu odpustenie casti najmu? Byt vyzera ako stavenisko a ja tu musim fungovat v takom stave este par dni. Podla zmluvy ma prenajimatel zabezpecit, aby bol byt sposobily na uzivanie - co nie je.

Pripadne mozem si zaplatit po ukonceni prac upratovaciu firmu a dat si to preplatit?

Dakujem za odpoved.
buchač Pre zaujímavosť sa opýtam.
Koľko izbový byt to je ?
Čo všetko obnášala ta rekonštrukcia - presne a konkrétne ?
Koľko máš rokov ?

Si robíš prdel ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    pozri obč.zák. .. ak by si spĺňal
    § 698
    (1) Nájomca má právo na primeranú zľavu z nájomného, dokiaľ prenajímateľ napriek jeho upozorneniu neodstráni v byte alebo v dome závadu, ktorá podstatne alebo po dlhší čas zhoršuje ich užívanie. Právo na primeranú zľavu z nájomného má nájomca aj vtedy, ak sa neposkytovali plnenia spojené s užívaním bytu alebo sa poskytovali vadne, a ak sa v dôsledku toho užívanie bytu zhoršilo.
    (2) Rovnaké právo má nájomca, ak stavebnými úpravami v dome sa podstatne alebo po dlhší čas zhoršia podmienky užívania bytu alebo domu.
    (3) Nájomca má právo na primeranú zľavu z úhrady za plnenia poskytované s užívaním bytu, pokiaľ ich prenajímateľ riadne a včas neposkytuje.
    FunThomas007 dakujem za radu, splnam bod 2.

    Mam podla zakona narok ziadat od majitelky bytu odpustenie casti najmu kvoli rekonstrukcnym pracam?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.