Zavrieť

Porady

uctovanie obedov v MONEY

ahojte poradaci potrebujem poradit ako zauctujem fakturu za obedy v programe MONEY S3 lebo ked dam ze rozuuctovat tak z tej povodnej sumy mi stale odratuva a to nie je dobre. a ja vobec ani netusim ako by som to mala urobit a uz sa nad tym trapim dost dlho. Viem na ake ucty aj ake sumy tam maju byt len to neviem nahodit do toho programu. Dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    neznama22 je offline (nepripojený) neznama22

    neznama22
    Ahoj,

    neviem či pod obedmi myslíš gastro lístky. Ak áno, tak v money to vyriešiš nasledovne:
    1/ vystav si faktúru
    2/ na faktúru si pridaj položky (v spodnej časti okna faktúry je možnosť Pridať/Nová)
    3/ Jedna položka by obsahovala len lístky (členenie DPH je bez vplyvu)
    4/ Druhá položka (znovu cez pridať) by obsahovala poplatok za lístky (kde sa účtuje o DPH).

    Dúfam som ti pomohla a správne ťa pochopila.

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    ahoj dakujem ti za pomoc ale myslela som doslu fakturu za obedy s tym ze nemame ziadne listky. tak ak mi vies pomoct tak ti budem strasne vdacna.aj vsetkym co mi pomozu.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    staankaa
    ahoj dakujem ti za pomoc ale myslela som doslu fakturu za obedy s tym ze nemame ziadne listky. tak ak mi vies pomoct tak ti budem strasne vdacna.aj vsetkym co mi pomozu.
    Napíš sumy na fa. a ako to chceš zaúčtovať.

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    faktura je na sumu 5178 Sk s DPH DPH je 826,70.
    a potrebujem to zauctovat 343100/32100 cela DPH
    335/321 sumu ktoru plati zamestnanec za obedy
    527/321 suma ktora je zaplatena zamestnancovi za obedy
    343100/335 DPH zamestnancom
    a este sa mi musi niekde objavit aj ta suma 5178 Sk

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    staankaa
    faktura je na sumu 5178 Sk s DPH DPH je 826,70.
    a potrebujem to zauctovat 343100/32100 cela DPH
    335/321 sumu ktoru plati zamestnanec za obedy
    527/321 suma ktora je zaplatena zamestnancovi za obedy
    343100/335 DPH zamestnancom
    a este sa mi musi niekde objavit aj ta suma 5178 Sk
    Podľa toho, ako to napísala Jana Acsová v príspevku http://www.porada.sk/attachment.php?...9&d=1144757905 by som fa. za obedy zaúčtovala 527/321 - to, čo prispieva zamestnávateľ, 335/321, to, čo má zaplatiť zamestnec, 343/321 DPH + Interným dokladom tú DPH podľa obrázku 335/343
    Naposledy upravil Ľuba : 09.10.06 at 13:02

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    dakujem krasne ale neviem ako zauctujem to 527/321 335/321 a 343/321 ked dam napr. prvy uct. pripad 527/321 a nejaku sumu a potom to dam rozuctovat tak mi z tej sumy co mam na 527/321 odpocita tu sumu co chcem zauctovat v uctovnom pripade 335/321. a podla mna to nie je spravne uz sa trapim nad tym dost dlho a hladam niekoho kto to uctuje v programe Money S3 ze by mi poradil.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Veď z tej faktúry dáš na 527 všetko, čo tam má byť, a na 335 len to, čo Ti tam z tej pôvodnej sumy ostane - ostatné doúčtuješ Interným dokladom.

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    a to ostatné je co napr. DPH na vstupe? mohla by si mi to prosim ta poslat takym obrazkom ako si mi poslala ten interny doklad. dakujem krasne.

    uctovanie obedov v MONEY

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.