Zavrieť

Porady

Pokladna v MRP

Prosim o radu vsetkych Poradakov skusenych v MRP, lebo ja sa tu uz pol dna nad tym trapim.
Robim prvykrat prevod roku a vsetko mi sedi okrem pokladne. Uhradene pohl. / zav. mi vymazalo, vysledok preuctovalo na 431, vsetky pociatocne stavy sedia, len ta pokladna nie.
Urobila som si zalohu, dala som doplnit uzavierkove zapisy k 31.12.2005 a tam je kamen urazu. Na 702 mi nedalo presne cislo z koncoveho stavu pokladne k 31.12.2005, ale doplnilo mi tam cislo neviem odkial, s tym, ze kym vsetky ostatne ucty mam vynulovane a preuctovane na 702, resp. 710, tak na 211 mi zostalo + 200.000,- Sk a ucet 411 mi vobec nepresiel cez 702, ale zostalo mi na nom -200.000,- Sk.
A potom spravim prevod roka a na 211 mam minusovy stav.
Opravovala som to aj rucne, ze som tu sumu 702/211 pretukala rucne a doplnila som tam aj zapis 411/702 a po prevode roka mi zostala ta ista minusova hodnota na 211 a 411 mi neprenieslo vobec.
Kde mozem robit chybu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

    Taká milá osôbka :-)))) ivet.b
    Prosiiiiiiiiiiiiiiiim, nikto mi neporadi? Uz som bezradna.
    Doplnam- mam verziu MRP Win.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Máš rozdiel na 411 a 211.
    Uzávierku nechaj tak, choď teda do nového roku, do denníka, na funkcie:
    Počiatočné hodnoty a oprav si ich ručne. Nezabudni dať kontrolu PS. Ak Ti vypíše že PS sú v poriadku, máš po probléme.

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    ivet.b
    Prosim o radu vsetkych Poradakov skusenych v MRP, lebo ja sa tu uz pol dna nad tym trapim.
    Robim prvykrat prevod roku a vsetko mi sedi okrem pokladne. Uhradene pohl. / zav. mi vymazalo, vysledok preuctovalo na 431, vsetky pociatocne stavy sedia, len ta pokladna nie.
    Urobila som si zalohu, dala som doplnit uzavierkove zapisy k 31.12.2005 a tam je kamen urazu. Na 702 mi nedalo presne cislo z koncoveho stavu pokladne k 31.12.2005, ale doplnilo mi tam cislo neviem odkial, s tym, ze kym vsetky ostatne ucty mam vynulovane a preuctovane na 702, resp. 710, tak na 211 mi zostalo + 200.000,- Sk a ucet 411 mi vobec nepresiel cez 702, ale zostalo mi na nom -200.000,- Sk.
    A potom spravim prevod roka a na 211 mam minusovy stav.
    Opravovala som to aj rucne, ze som tu sumu 702/211 pretukala rucne a doplnila som tam aj zapis 411/702 a po prevode roka mi zostala ta ista minusova hodnota na 211 a 411 mi neprenieslo vobec.
    Kde mozem robit chybu?
    Mne sa nieco podobne stalo a zistila som, ze pricinou bolo nezalozenie uctu v uctovej osnove. Nechapala som ako je mozne, ze ma pri uctovani pustilo dalej, ked som nemala zalozeny ucet (analytiku). Skus skontrolovat vsetky zapisy, kde si spolu pouzila 211 a 411 spolu, ci si neuctovala na analytike a zaroven, ci dana analytika v osnove bola zalozena. Napr. v denniku mas 100.000,- 211001/411001, 100.000,- 211001/411002, ale v osnove nie su ucty 411001,411002 zalozene. Vtedy nauctuje pri uzavierke nie na 411001,002-lebo nie su v osnove, ale zauctuje na protiucet - teda na 211001. Ked som nasledne doplnila analytiku a urobila rocny prevod, vsetko bolo v poriadku.
    Naposledy upravil jaja99 : 02.05.06 at 12:17 Dôvod: oprava

    renataton je offline (nepripojený) renataton

    renataton
    Dobrý deň možno sa spýtam hlúposť, ale neviem si nahodiť počiatočný stav pokladne - účtujem novovzniknutú s.r.o. a keď dám PS 211 pri kontrole mi vyhodí A sa nerovnajú P. Aký pasívny účet tam mám doplniť?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    V pomocnej knihe pokladne si nadefinujete pokladnicu, počiatočný stav, účet.

    renataton je offline (nepripojený) renataton

    renataton
    V pomocnej knihe to mám tam mám v poriadku zostatok, len keď si pozriem cez účtovný denník stav účtov k aktuálnemu zápisu tam nemám na 211 vôbec zohľadnený PS a som tam v mínuse, niečo robím zle ale neviem čo

    renataton je offline (nepripojený) renataton

    renataton
    keď to pozriem v denníku funkcie PS tak tam na 211 nemám žiadny PS a v pomocnej pokladničnej knihe mám PS. Keď ho chcem nahodiť v počiatočných hodnotách tak mi vypíše A sa nerovnajú P.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    renataton Pozri príspevok
    keď to pozriem v denníku funkcie PS tak tam na 211 nemám žiadny PS a v pomocnej pokladničnej knihe mám PS. Keď ho chcem nahodiť v počiatočných hodnotách tak mi vypíše A sa nerovnajú P.
    Je potrebné skontrolovať otváraciu súvahu (novovzniknutá sro) .

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Skúste vyhľadávanie : [SEARCH]otváracia súvaha[/SEARCH] alebo niečo podobné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.