Zavrieť

Porady

reštitúcie

Chcela by som veľmi poprosiť o radu a usmernenie, pretože od roku 1991 som vymenila 2 právnikov, minula veľa energie, času a peňazí v boji za reštitúciu majetku, ktorý bol znárodnený na základe vyhlášky MZ zo dňa 23.novembra 1948 a na základe vyhlášky Povereníctva zdravotníctva zo dňa 27.1.1949 súdom v Turčianskych Tepliciach dňa 3.3.1949
Jednalo sa o polia s prameňom, ktorých časť patrila môjmu prastarému otcovi a jeho bratovi. Súrodenca prastarého starého otca a jeho rodinu nepoznám, všeobecne sa verí, že odcestovali do Ameriky .
Pozemok je v súčasnosti majetkom Slovenských liečebných kúpeľov Turčianske Teplice ,a.s., a ja nedokážem od kúpeľov vymôcť ani vrátenie pozemkov, ani povinnosť platiť nájom so spätnou platnosťou za používané pozemky, ani adekvátnu náhradu rovnakej výmery pozemku v Bratislave.
Viem, že ľudí, ktorí sa nemôžu domôcť svojich pozemkov je na Slovensku veľa.
AmmiS A v akom štádiu je vaše konanie? Áno, takých ľudí, ktorí domáhajú niečoho, čo im patrilo a už nie, je bohužiaľ dosť veľa.
právnik-probono ja osobne by som odporucal si pozriet stranku www.moje-vlastnictvo.sk . Tato stranka sa mi zda na problematiku restitucie najlepsie spracovana a da sa z nej cerpat vela info.
(pre upresnenie pre Chobota: nerobim reklamu, pretoze to nie je moja stranka, takze verim, ze tento komentar nezmazes)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.