Zavrieť

Porady

vymáhanie dlhu súdnym exekútorom

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či mi vie niekto poradiť ako dlho môže súdny exekútor vymáhať peniaze, či existuje tam premlčacia doba. Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    V príspevkoch vykám, v komentároch tykám... Snáď je to rozumný kompromis. ...viac právnik-probono
    Pri samotnej exekúcii už premlčacia doba práva nie je. Exekúcia je proces, ktorý trvá až do uspokojenia celej pohľadávky oprávneného a exekučných trov. Jedným slovom, tak či onak, zaplatiť to raz musieť budete.

    Môžete však preskúmať zákonnosť konania o exekučný titul, konkrétne či v tomto konaní nebolo porušené vaše procesné právo konať pred súdom a uplatniť si tak napr. aj námietku premlčania dlhu (ak bol na takúto námietku zákonný dôvod). Často sa mi zastupiteľskej praxi stáva, že súdy aplikujú inštitút fikcie doručenia nesúladne s O.s.p. a ustálenou judikatúrou, alebo nezákonne (možno z pohodlnosti) ustanovujú účastníkovi konania opatrovníka.

    Na tému fikcie doručenia sme sa tu vyjadrovali už viacerí právnici, treba pozrieť archív odpovedí.
    orchidea11111 Ďakujem za odpoveď.

    vymáhanie dlhu súdnym exekútorom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.