Zavrieť

Porady

vypocet odmeny pre sudneho exekutora

Dobry den, viete mi, prosím, poradit, ako mam vypocitat vysku odmeny exekutora ku 19.9.2014, ak oprávnený navrhuje vymoženie nároku vyčísleného nasledovne:
- pohľadávka vo vyske xxx,
-trovy súdneho konania xxx EUR,
- trovy právneho zastúpenia xxxEUR

Skusala som pozerat v zakone, ale vsade sa pise iba o 20% odmeny. Nepotrebujem presne sumy, iba navod, ako mam postupovat...

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No všetko sa dá zistiť.
    Pohľadávka = to je to čo niekto dlhuje a musí zaplatiť.
    Trovy súdneho konania = súdny poplatok pri podaní žaloby
    Trovy právneho zastupovania = poplatok (odmena) pre právneho zástupcu na súde.
    Všetky tie poplatky sú zákonom stanovené.
    Takže sa to spočíta a z toho 20% exekútorovi. A keďže oprávnený žiada vyplatiť všetko, tak tých 20% sa z toho vypočíta a o toľko sa vymáhaná suma navýši (exekútor si to stiahne).
    Príklad
    Pohľadávka 300€
    Podanie žaloby na súde 99,5€
    Právne zastupovanie na súde (nebudem zisťovať - príklad) 100€
    Spolu 499,5€ > 20% = 99,9€ odmena pre exekútora.
    Treba si však uvedomiť, že niekedy exekútor musí vykonať iné úkony, ktoré si účtuje a to sa potom pripočítava ako náklady exekútora (to však si už vymáha od povinného).

    (Dúfam, že som to načrtol správne....)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    matusovak Dakujem velmi pekne. Ja chapem, ze mam vsetko scitat a z toho 20% patri exekutorovi. Okrem toho tam vsak patria aj trovy právneho zastúpenia pri exekúcii xxxEUR,
    - úroky z omeškania vo výške 9% ročne odo dňa 11.6.2011 zo sumy 10000,- EUR do 19.9.2014,
    - úroky z omeškania vo výške 9% ročne odo dňa 23.6.2011 zo sumy 5.000,- EUR do 19.9.2014,
    - trovy exekúcie oprávneného xxx EUR.

    Nevedela som, ci do toho suctu patria aj trovy pravneho zastupenia pri exekucii a trovy exekucie opravneneho.
    Dalsou mojou otazkou je, co s úrokmi.....

    Este raz velmi pekne dakujem
    misoft No mám dojem - úroky z omeškania sú skôr pre oprávneného - pretože to je odškodnenie za zdržanie, ale zdá sa mi, že exekútor tiež z toho 20% berie....
    Veď preto tak často exekútori čakajú s výkonom exekúcie - vyššia suma, vyššie palmáre....
    matusovak Myslite si, ze v tomto pripade mam teda uplne vsetko scitat (vratane úrokov) a z toho 20% bude pre exekutora?
    Ale zda sa mi nezmysel scitat oba úroky+ vsetko
    draik Trovy exekútora sa počítajú z vymoženej sumy vrátane sumy, ktorú povinný zaplatí v čase exekúcie priamo oprávnenému. Okrem odmeny má exekútor nárok na úhradu hotových výdavkov, to všetko sa ešte navyšuje o 20% DPH.
      zbaliť

    vypocet odmeny pre sudneho exekutora

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.