Zavrieť

Porady

Ako upratovacka v Rakúsku je lepsie mať rakúsku alebo slovenskú zivnost?

Uz rok som nezamestnaná. Teraz by som mala moznost pracovat v Rakúsku ako upratovacka v súkromnych domoch. Uz mám Meldezettel vo Viedni,ale budem kazdy den cestovat, lebo mám 15 rocného syna doma.Co by bolo pre mna lepsie rakúska
alebo slovenská zivnost ,zarobila by som okolo 1000euro mesacne.Ako mám faktúrovat na slovensky zivnost v Rakúsku? Na Slovensku mohla by som dostat príspevok na podnikanie asi 3100eu,ale za syna v Rakúsku dostanem 130eu rodinné prídavky mesacne.Kolko dane budem platit? Dakujem
Naposledy upravil kopretinka : 05.10.14 at 12:39 Dôvod: gramatika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Na slovensku zivnost mozes v AT pracovat max. 2 mesiace. Potom si musis otvorit zivnost v AT.Podmienkou na otvorenie zivnosti je trvaly,prip. prechodny pobyt v AT.
    Odvody prve tri roky su cca 150 eur mesacne, potom sa zvysuju.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    A k tomu prispevku - neviem, z akeho kraja si, ale v ktorom by si zobrala prispevok, v tom by si musela zivnost realizovat. A nie odist robit co i len do ineho kraja, nieto este statu.
    V ramci SK by sa to dalo prakticky uhrat, ale ak by si mala vsetky/vacsinu faktur pre AT, tak to neuhras.
    Naposledy upravil jslancik : 05.10.14 at 12:10

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Urob si živnosť v AT,odvody prvé 3 roky sú mesačne 157.34 eur, od štvrtého roku okolo 170 eur, daň do 11 000 eur sa v AT nezdaňuje, na syna budeš poberať prídavky odstupňované podľa veku, teraz 130.90 eur, ak bude spĺňať nárok na prídavky aj po 19 tom roku, tak to je 152.70 eur

    Ako upratovacka v Rakúsku je lepsie mať rakúsku alebo slovenskú zivnost?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.