Zavrieť

Porady

rok po dedičskom konaní prišlo rozhodnutie o nezaplatení pohľadávky voči BECK Reisen. Sme povinní to zaplatiť

partnerovi umrela sestra. Na dedičskom konaní sme vyplatili dlhy, podľa požiadavok advokátky. Teraz nám prišlo rozhodnutie súdu, vraj sú podlžnosti cca 900€ pre Beck šmejdov. Toto rozhodnutie podal okresný súd, kde to ležalo 3 roky bez povšimnutia. V dokladoch nebohej ani v domacnosti sme nenašli žiadne papiere zo súdu. Musíme to zaplatiť?
Zuzanka_ba To rozhodnutie súdu je platobný rozkaz? A prišlo nebodaj ešte na meno zosnulej? Či prišlo už tvojmu partnerovi a spoludedičovi?
joja33 ˇZiaľ, prišlo to môjmu partnerovi ako dedičovi. Jeho sestre neprišlo nič, aspoň sme to nenašli v jej papieroch. Notárka, ktorá je v tom istom meste ako okresný súd na to neprišla a tak to nebolo ani v dedičskom konaní. pasíva sú žiaľ v tomto momrnte len o niečo väčšie ako aktíva- a tak to budeme musieť asi zaplatiť... ďakujem za záujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    JA by som sa minimálne pozrel do súdneho spisu, čo to vlastne je. Ťažko takto povedať, či to zaplatiť alebo či existuje nejaký spôsob obrany.
    joja33 som bezradná, ako ísť cez celú republiku nahliadnuť do súdneho spisu, keĎ jej partner - spoludedič nie je zastihnuteľný nikde. Isto by musel dať súhlas

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Skúsiť podať voči tomu námietku a odpor.
    Ako dôvod uviesť to, že pohľadávka nebola podstúpená do dedičského konania. Tí "šmejdi" resp. súd mal možnosť túto pohľadávku doručiť advokátke/notárke, ktorá konala dedičské konanie. Keďže nepodali, neuplatnili si nárok na splatenie dlhu.
    Ešte by bolo vhodné nejakou cestou zistiť, ako dlho má BECK pohľadávku voči zomrelej - je celkom možné, že to bude i premlčané.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    joja33 Ďakujem, Nemáš nejaký návod - správnu súdnu slovnú zásobu? Ja ako dôchodkyňa, ktorá ešte nebola na súde sa v tom nevyznám. Zlostí ma len to, že ak zavraždia človeka a súd nekoná pár mesiacov tak je oslobodený pre akési prieťahy. Tí Šmejdovia mlčali od roku 2009 - 2011, potom to dali na súd 3.10.2011 a tí tiež mlčali až doteraz. Ďakujem, ďakujem
    misoft Niečo o premlčaní:
    http://paragraf.sk/page.php?str=6
    Ďalej http://www.zakonypreludi.sk/zz/1964-40#f4237483
    §100,
    §101 - dôležité
    §105 - dôležité
    §106

    Takže z toho vychádza - premlčané.
    Chobot Ak to bolo v roku 2011, tak to ešte nebude premlčané. Na jednej strane sú to šmejdi, ale nadávať treba aj na tú sestru, lebo tí šmejdi vymáhajú len skutočný dlh, ktorý vznikol z toho, že tá sestra si od nich niečo kúpila. Nemyslím, že by si vymysleli niečo, čo nebolo predané. Či to už malo takú hodnotu alebo nie, je teraz už bezpredmetné.

    A zdedili ste aj nejaké aktíva? Teda majetok? Lebo ak by dlhy presiahli zdedený majetok, tak dedič ručí za úvery a dlžoby len do výšky hodnoty zdedeného majetku.
      zbaliť

    rok po dedičskom konaní prišlo rozhodnutie o nezaplatení pohľadávky voči BECK Reisen. Sme povinní to zaplatiť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.