Zavrieť

Porady

Rusenie kludu pred 22:00???

Dobrý deň mám otázku ako to je s rusenim nočného kludu resp. Ako to je ked je hluk pred 22:00. Mame byt v prenájme a včera sme oslavovali narodeniny a od 20:00 do 20:30 sme hrali na gitare, spievali potom sme odchádzali do mesta, no prišla majiteľka a poslala nás preč s tým že volali jej susedia a volali políciu. Aké argumenty môžme použiť na našu ochranu? Porušili sme skutočne niečo? Môže nás z bytu vyhodiť? Ďakujem za odpovede
7 komentárov     zbaliť
axeco Netrap sa s tym vobec. Ani si nevsimaj susedov. Do 22:00 si mozes robit co chces. Nech si kludne zavolaju Policiu - ti pred 22:00 nic riesit nebudu
buchač axeco

Fakt všetko ?
To si kde na takú myšlienku došiel ???
------------------------------------------------
Nevšímavosť susedov je niekedy skôr na škodu, ale to je iný príbeh.
------------------------------------------------
Nezabudni na jedno...ľudia sú všeliakí.
Niekto má malé deti a chodí sa sťažovať po susedoch, že sú hluční a tie deti nemôžu spávať, čo sa dá aj chápať.
No na druhej strane nechce o pár rokov pochopiť, že tie jeho podrastnuté deti robia vo vchode bordel, hluk, neporiadok ...
Potom sa rodič nesmie a ani nemôže čudovať, že niektorému susedovi prasknú nervy a oheň je na streche.
axeco Nemusis ma poucovat, nepisal som to tebe.Detom nemoze vadit, ak sa niekto u susedov sprchuje, alebo spieva. Ak mas iny nazor - tak skus zavolat Policiu pred 22:00 a zmenis ho
Ferdosondo Axeco tu nejde o políciu. Až raz budeš mať malé deti, tak si uvedomíš kde je sever. Takisto ak raz budeš starý. Ver, že vtedy Ti nejaký nedokojený pubertiak v susednom byte bude riadne otravovať život.
Tiež mám nájomníkov v byte. Tiež mali názor, ako Ty. Pekne som im vysvetlil, že v paneláku nie sú sami a podľa toho sa treba aj správať. Sú inteligentní a pochopili to. Horšie je ak si blbec vie prečítať, na čo má podľa zákona právo.
axeco presne o Policiu ide. Na to sa pisatelka pytala, ci sa ma obavat postihu Policie? A len na to som jej odpovedal blbecku
Ferdosondo Ako som už písal inteligentný človek pochopí.
axeco ..... len ty si to nepochopil
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Zákon vraví :

    Vlastník nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami,...
    http://www.vop.gov.sk/susedske-vztah...y-a-odpovedexx
    -----------------------------------
    Ide o to, kto má ako mieru nastavenú.
    Možno to nebolo po prvý krát, čo bol hluk.
    Poznámka:
    Tiež som dal do laty mladú susedku, lebo si diskotéku po príchode zo školy robila, no políciu som nevolal. No na jej mamku ale hej, lebo o 01,00 nemusím počúvať hudbu, aj keby hrali moje obľúbené skladby.
    ----------------------------------
    Možno boli susedovci unavení z roboty a chceli si oddýchnuť. Alebo sa jedná o starších jednotlivcov a u nich je to iné...
    -----------------------------------
    Alebo ....atď.
    Proste viď zákon.
    11Eva11 Ďakujem za odpoveď. Hluk bol po prvýkrát nasťahovali sme sa tam v septembri, majiteľka o oslave vedela. Susedovi zospodu vadíaj kkeď sa ideme osprchovať po 22:00. Snáď to nejak rozumne vyriesime.
    buchač Takých susedov mať? Čistý koniec...

    Počkaj na príhodnú chvíľu, zavolaj na nich aj Ty polišov...pomsta býva sladká.
    ----------------------------------------------

    Ale chybu ste zrobili vy.
    Majiteľku bytu ste v podstate nemuseli oboznamovať s tou oslavou.
    Mali ste oznámiť susedom ( nie žiadať povolenie !!! ) a mohli sa tak sťažovať na lampárni.

    Rusenie kludu pred 22:00???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.