Zavrieť

Porady

Predaj pozemku s neodborne postavenymi zakladmi

Predavam takyto pozemok a priatel, ktory studuje pravo mi navrhuje, aby som v zmluve uviedla: "pozemok sa predava v stave v den podpisania zmluvy a kupujuci sa s tymto stavom osobne oboznamil (co je fakt)";
Tiez mi navrhuje, aby som dala do zmluvy, "ze zaklady nie su v cene pozemku".

Zatial co prva formulacia ma mozno ochrani pred sudnym napadnutim kupujucim pretoze som poukazala na vadu predavanej nehnutelnosti, druha formulacia s odkazom na cenu sa mi akosi nezda.

Ako pravne spolahlivo preplavat cez toto pre mna uskalie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    logo
    Fair Mind s. r. o.
    Ja by som dal do zmluvy, že cena je dohodnutá s ohľadom na stav rozostavanej nehnuteľnosti, s ktorým sa kupujúci oboznámil fyzickou obhliadkou.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    § 501 OZ
    Ak sa vec prenechá ako stojí a leží, nezodpovedá scudziteľ za jej vady, ibaže vec nemá vlastnosť, o ktorej scudziteľ vyhlásil, že ju má, alebo ktorú si nadobúdateľ výslovne vymienil.

    clen je offline (nepripojený) clen

    právnik-reality clen
    ak ma nehnutelnost vadu, tak preco ju nezahrniete do zmluvy+1. formulacia moze ostat... neviem o co ide v tej druhej frormulacii, to chce este predat zaklady niekomu?

    Predaj pozemku s neodborne postavenymi zakladmi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.