Zavrieť

Porady

Výpoveď po ukončení rodičovskej dovolenky-podľa akého §?

Prajem krásny deň. Prosila by som o radu. Koncom novembra 2014 mi končí rodičovský príspevok – dieťa dovŕši 3 roky. Miesto, na ktorom som pred materskou dovolenkou pracovala , bolo po mojom odchode hneď obsadené na dobu neurčitú. Mňa teraz čaká výpoveď. Moje pracovné miesto nie je zrušené, je len obsadené a v práci o mňa nemajú záujem.
Prosím, podľa akého paragrafu mám podpísať výpoveď, aby som neprišla o žiadne dávky z úradu práce. Mám z toho nočnú moru, nakoľko pani „personálna“ nie je dvakrát milá osôbka . Mne nič iné netreba, len paragraf, aby som dostala podporu ... a ak bude nejaké to odstupné sa neurazím, iné problémy a naťahovačky mi s nikým netreba.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Spôsob skončenia PP nemá nijaký vplyv na vznik nárok na podporu. ALe zrejme to bude § 63 odst. 1. písm. b.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Prečo chceš dávať výpoveď ty ? Mala si mesiac vopred oznámiť zamestnávatelovi ukončenie rodičovskej dovolenky a počkať na výpoveď od zamestnávatela v zmysle § 63 odst. 1 písm. b) s nárokom na odstupné.
    Ak ti zostala nejaká dovolenka a požiadaš aspoň jeden deň o čerpanie a zvyšok ti zamestnávatel preplatí, výrazne si zvýšiš vymeriavací základ pre dávku v nezamestnanosti
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety nepíše, že ide dávať výpoveď
    veronikasad A toto je čo ?
    Prosím, podľa akého paragrafu mám podpísať výpoveď,
    Tweety mám podpísať, určite myslela prevzatie od zamestnáv.
    veronikasad Až taká istá by som si tým nebola ... Skôr ju zamestnávatel donúti, aby si výpoveď dala sama.
    Tweety to je tak, keď zadáv. nedajú otázku presne a jasne
    margaretik Ďakujem za odpovede, ja nedávam výpoveď, mne len končí rodičovská dovolenka 23.11.2014 a nemajú o mňa záujem v práci, tak aby som personalistke nepodpísala nejaký paragraf, ktorý by mňa ukrátil o dávky na úrade práce. Ja som potrebovala len vedieť paragraf - klasické ukončenie pracovného pomeru po skončení RD zo strany zamestnávateľa. Zamestnávateľovi som po ukončení MD podpísala papier, že nastupujem 24.11.2014 - lebo mi ho poslal poštou na doručenie, takže som mu teraz neoznamovala nič. Ospravedlňujem sa za nepresné zadanie otázky.
    Tweety Oznámiť, že nastupuješ ,bolo tvojou zákonnou povinnosťou.
      zbaliť

    Výpoveď po ukončení rodičovskej dovolenky-podľa akého §?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.