Zavrieť

Porady

ignorácia a neodstránenie životu ohrozujúcich porúch a nedostatkov v bytovom dome

Dobrý deň. Čo robiť ako zástupca vlastníkov bytov, keď bytové družstvo ignoruje moje hlásenia o nedostatkoch a životu ohrozujúcich poruchách v bytovom dome, dokonca ignoruje aj zápis zo schôdze vlastníkov bytov? Konkrétne ide o dezolačný stav vonkajšieho schodiska a okien spoločných priestorov na čo bolo po 3tí krát urobené hlasovanie za dodávateľa prác a vybral sa dodávateľ ktorého som našiel ja a nie SBD (lepšia cena aj kvalita). Najprv bol problém že dodávateľ má v predmete živnosti len sprostredkovateľskú činnosť, a vyjadrenie z SBD bolo preposlané od právničky že musí byť priamo výrobca a vykonávateľ stavebných prác, čo platí samozrejme len pre nás a nie pre susedné bytovky kde práce realizovali firmy tiež len ako sprostredkovávateľ. Po doplnení predmetu podnikania - stavebnej činnosti ma vybraný dodávateľ prác oslovil ,že SBD ho ignoruje už mesiac a neposlalo objednávku na práce, tak isto ignoruje aj mňa. Taktiež niesu schopný dodať do bytového domu práškové hasiace prístroje (máme len hydranty !!!) za 6 mesiacov od prvej výzvy a po 4 výzvach a jednému zápise zo schôdze a odstrániť havarijný stav prívodu teplej vody do bytov. Peniaze v spoločnom fonde sú, ľudia platia do spoločného fondu opráv a nič. Poradte ako to riešiť? U koho sa sťažovať? Je nejaký úrad komu ich môžem nahlásiť? Súdne riešiť to nechcem a čakať kým sa niekomu niečo stane zlým stavom spoločných priestorov taktiež nie. Meniť správcu budeme určite aj napriek tomu že jeden byt nieje odkúpený od SBD, ale zabil som s tým hodne času a energie a nechcem to nechať len tak.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    stavebný zákon č. 50/1976
    § 86
    (2) Ak vlastník stavbu riadne neudržiava, môže mu stavebný úrad vo verejnom záujme nariadiť, aby sa v určenej lehote a za určených podmienok postaral o nápravu. Užívatelia bytov a nebytových priestorov sú povinní umožniť vykonanie nariadenej údržby stavby.

    frzanony je offline (nepripojený) frzanony

    Odpracoval som 40 rokov ako inšpektor v oblasti BOZP ...viac frzanony
    Pretože, ako spomínate, že ide o spoločné priestory, obráťte sa na miestne príslušný Inšpektorát práce, ktorý sa nachádza v každom krajskom meste a pre hlavné mesto SR v Bratislave. Odvolajte sa na ustanovenie § 13 Bezpečnosť stavieb, pracovných priestorov, pracovných prostriedkov a pracovných postupov, najmä odsek 7, s poukázaním na odsek 3, zákona 124/2006 Z.z. v znení neskorších predpisov. Čo sa týka nedodania hasiacich prístrojov, s tým sa obráťte na technika požiarnej ochrany, ktorý posúdi stav s projektom požiarnej ochrany a rozhodne o ďalšom postupe.
    marjankaj No akosi mi nie je jasné ako bytový dom ohrozuje životné prostredie.
    Príspevok zbalený
    spam
    kopretinka a čo s tým má inšpektorát práce?

    ignorácia a neodstránenie životu ohrozujúcich porúch a nedostatkov v bytovom dome

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.