Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Hodinovú výpoveď ZP nepozná, takže upresni.
    monbarill okamžitú výpoved
    Tweety ak nemal na podanie zákonný dôvod, môžeš sa súdiť

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Asi si sa ožral v práci a zamestnávateľ to musel to nejako riešiť. Otázka čo si robil tento mesiac je na mieste ak Ti chce zaplatiť za Tvoju prácu do dnes.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Zrejme tú prácu po ňom nebolo vidno.
    monbarill to tak ozaj nieje. vyhodil ma zo dna na deň z vypočítavosti. a teraz odo mňa požaduje aby som tam išiel a ukázal mu nejaké veci v počitáči čo som zapisoval, kedže doteraz o to nemal záujem.
    JankaO Zamestnávateľ nemôže okamžite skončiť pracovný pomer z vypočítavosti. Môže tak spraviť iba z dôvodov presne určených Zákonníkom práce. Ak také dôvody nenastali, podajte návrh na súd na určenie neplatnosti skončenia pracovného pomeru.
    Peggynka Povedz,že nepamätáš
    Chobot Toto mal riešiť, keď s tebou končil pracovný pomer. Nie potom ťa volať späť.

    Nie si povinný nikoho zaúčať na tvoje miesto. S tebou skončili, tak hotovo, viac tam nemusíš ísť.

    V deň skončenia PP si odovzdal prac. pomôcky a iné veci čo patrili zamestnávateľovi a viac ťa nemusí zaujímať.
    monbarill to je jedno prečo je to komplikované, ja chcem len vedieť či má právo domna požadovať info o mojej práci ked sa doteraz oto nezaujímal a vyhodil ma zo dna na deň a teraz chce odo mna aby som prišiel a ukázal mu čo a ako.
    Mária27 právo žiadať môže mať (čo nie je zakázané, je dovolené) ale nárok na tvoju službu nie
    misoft Ako píše Mária27 i Chobot - právo pýtať sa má. Ty máš právo ho poslať do ****. Už nie si jeho zamestnanec, všetko od neho si odovzdal - takže je to pre teba "nejaká" osoba. Ak niečo od teba chce - tak nech si to zaplatí! A keďže ty to vieš (on nie), môžeš si žiadať za túto svoju "pomoc" peknú sumičku - tresni mu, že 100€/hod. - uvidíš jeho reakciu.
      zbaliť

    juzek691 je offline (nepripojený) juzek691

    juzek691
    ved asi myslel okamžitú výpoveď, čo ste pribrzdeni?

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (2)
    jefff, denis_m6
    Nevhodné (2)
    Komentár, nie odpoveď (1)
    -1
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evuš ..nie, nie sme pribrzdení...
    evuš ..asi prečo dostal "okamžitú výpoveď" ?!
    Tweety Prečo neodpovieš, keď nie si pribrzdený?
    juzek691 lebo ja neviem odpoveď, či može požadovať nejaké informácie. A pribrzdení som napísal preto, lebo sa tvarite, že neviete čo je hodinová výpoveď a ťaháte ho za slovička a neodpovedate na podstatu otázky.
    Tweety AK by si vedel odpovedať, pochopil by si.
    juzek691 ...lebo neviem odpoveď. A to, že ste pribrzdení som myslel tak, že sa tvarite, že neviete čo je to hodinová výpoveď a ťaháte ho za slovička a neodpovedáte na podstatu otázky.
    marjankaj No asi si pribrzdený, lebo tu nejde ani tak o typ výpovede, ale o predmet tej informácie. A čo je prípadne napísané v pracovnej zmluve.
    Tweety asi sa drží hesla, keď neporadím, aspoň podžubnem ( s prepáčením za výraz) tých, ktorí pomáhajú, je to úbohé
    karakul juzek691 máš docela pravdu... žiaľ, porada sa zmenila...
    marjankaj Keby iba porada.
    Panta rhei.
    marjankaj Nakoniec, prečo zamestnávateľ nenapíše sem na poradu, ak chce informácie?
    monbarill okamžitú výpoved
      zbaliť

    má právo bývaly zamestnávatel odo mna poožadovať ešte nejaké informácie o práci ked mi dal hodinovú výpoved?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.