Zavrieť

Porady

prepadnuté akcie

zdravím , mala som akcie z prvej vlny kuponovej privatizácie v Nafte Gbely ,ale SCP moje akcie neeviduje ,lebo boli prevedené na danú spoločnosť .Informovala som sa v danej spoločnosti kde sa moje akcie nachádzaju a povedali mi že kedže som sa k akciám nehlásila tak boli predane a že mám nárok na výplatu z výťažku z predaja dividend čo je čiastka cca 1700 eur ... chcem sa spýtať či ma niekto s týmto skúsenosti či mam ten výťažok prijjať ,alebo mám trvať na svojich akciach ? Aj ked tá pani tvrdí že akcie už späť získať neviem ... dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    K tej zmene akcií na listinnú formu došlo už pred rokmi. S5 sa k nim nedostanete.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nedávno bola v telke relácia o tom, ako akcionárom jednoducho "ukradli" akcie, ktoré im každý rok vynášali dividendy. A to len na základe sfalšovaného overovania podpisov, klamlivých údajov, falošnou identitou. Urobila to súkromná spoločnosť, ktorá s akciami kšeftovala a CDCP sa ani nerozpakoval niečo overovať. A výsledok - tí ľudia nemajú ani akcie, ani dividendy, ani peniaze za akcie.
    Takže u teba je to prijateľnejšie - máš aspoň niečo - tak to ber.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Koľko máš akcií ?

    Ale šak sa pozri na cenu... http://www.akcionar.sk/burza/
    Ale veľmi by som asi nemudroval...
    Madeira68 18 akcií a dividendy ročne vychádzaju na 600 eur
    Madeira68 http://www.nafta.sk/sk/pre-akcionarov .... podla tohto Nafta prosperuje

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.