Zavrieť

Porady

Je platná nová pracovná zmluva, ktorú mi dal nový zamestnávateľ po prechode práv a povinností z doterajšieho zamestnávateľa na nového v dôsledku nájmu časti podniku?

Pracujem na jednej čerpacej stanici. V júli dal môj doterajší zamestnávateľ do nájmu túto čerpaciu stanicu, na základe čoho došlo k prechodu práv a povinností z doterajšieho zamestnávateľa na nový zamestnávateľský subjekt. Ten nám, zamestnancom dal úplne novú pracovnú zmluvu, ktorá obsahuje iné podmienky (najmä mzdové podmienky v môj neprospech) ako pracovná zmluva, ktorú som mal uzavretú s doterajším zamestnávateľom. Je to v poriadku, alebo porušil svoju povinnosť nový zamestnávateľ v súvislosti s prechodom práv a povinností, kedže podľa § 31 ods. 3 Zákonníka práce „Ak zamestnávateľ-prenajímateľ* dá do nájmu časť*zamestnávateľa inému zamestnávateľovi, práva a povinnosti z pracovnoprávnych vzťahov voči zamestnancom tejto časti prechádzajú na zamestnávateľa-nájomcu“?? Nová pracovná zmluva by nemala obsahovať tie isté podmienky ako pracovná zmluva so zamestnávateľom- prenajímateľom??
veronikasad ako bol ukončený predchádzajúci pracovný pomer ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Prechod práv a povinností z doterajšieho zamestnávateľa na nasledujúceho a zároveň nová pracovná zmluva musí byť v súlade s doterajšou, teda žiadne odlišnosti. Pokiaľ chce nový zamestnávateľ niečo meniť, jedine za súhlasu zamestnanca.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dudvi15 My sme tú zmluvu podpísali vtedy, považuje sa to za súhlas? Dá sa to ešte nejako riešiť teraz, skoro po pol roku?
    ivka70 Ak ste takú zmluvu podpísali, je platna. Po pol roku s tym nič neurobíte.
    terezamaria Nie, keď ste podpísali, tak ste súhlasili....prečo ste sa neporadili? Je to škoda....prichádzate určite o peniaze...
    dudvi15 je to moja chyba, nevedomosť o tejto veci, a bohužial začal som sa o to zaujímať až prednedávnom po tom ako mi dal nový zamestnávateľ výpoveď...Ešte jednu vec by som sa chcel spýtať, jeden môj známy mi povedal, že po takomto prechode práv a povinností, nový zamestnávateľ ani nemôže dať určitý čas výpoveď zamestnancovi, ktorého tiež prebral, vraj to niekde čítal, ale ja som si prešiel celý Zákonník práce aj hľadal na internete ale nič som nenašiel. Je to pravda??
    ivka70 Nie je to pravda. Moze dat zamestnavatel vypoved kedykoľvek - v súlade so Zákonníkom prace.
    marjankaj No teoreticky to možné je. Ak by zamestnávateľ bol v kóme, tak asi výpoveď sa mu dať nepodarí.
      zbaliť

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    nepodpisovat novu zmluvu, nova zmluva moze mat len podmienky lepsie ako povodna, alebo povodny zamestnavatel musi navalit odstupne.

    Je platná nová pracovná zmluva, ktorú mi dal nový zamestnávateľ po prechode práv a povinností z doterajšieho zamestnávateľa na nového v dôsledku nájmu časti podniku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.