Zavrieť

Porady

Nákup po zatváracích hodinách

Pracujem v obchode s potravinami ktorí sa zatvára o 20:00 hod.Včera vošiel zákazník 19:55 a následne bol upozornený že o 5 min zatvárame sa ohradil že podla zákona má právo na 30 minútový nákup keď bude aj po zatváracích hodinách. Chcem byť v obraze do budúcnosti čo je na tom pravdy. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Zákazník má právo počas prevádzkových hodín do predajne vstúpiť. Ak to urobí 5 min. pre koncom, býva často upozornený na koniec pracovnej doby. Zákazník by mal byť natoľko inteligentný, aby svoj nákup časovo minimalizoval.
    Nejaké právo na 30 minútový nákup však NEEXISTUJE. Môžete ho upozorniť na fakt, že predajňu uzamknete, odídete a v tom okamihu on bude osobou, ktorá je v predajni neoprávnene - teda zlodej.
    A neviem, ako by sa ksichtil, až by prišla polícia a zbalila ho.... (viem - nereálne, ale niekedy pomáha )
    17 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka u nás sa to tiež stáva,že vojdú o 21,55 do obchodu a myslia si,že tam budú do polnoci a my na nich budeme v pokladni čakať....smola...22,00 sa pokladne zatvárajú a pokladníčky odchádzajú....akurát ich potom sbskár vypustí von,bez nákupu.
    misoft Niekde ešte tolerujú 5-7 min. ak náhodou niekto je spomalený - ale už nie 30 minút. Pokladňa je uzatvorená, uzávierka vykonaná, nemôže blokovať. Polož tovar a choď bez neho...
    bubkoch spravne :-)
    no mne sa stalo ze v Bille ma nepustili dnu uz 10min pred zaverecnou aj ked som sa im snazil vysvetlit ze nejdem robit tyzdnovy nakup ale len na 1 min po 1/2 chleba ... odvtedy u debilov nenakupujem ...
    lujza.j ten kto vlezie do obchodu "za 5 min.12" je pre mňa debil..henten mega...
    kopretinka minule jeden dedko vletel po desiatej dovnútra,nejako sa prešmykol.....behal jak splašený,nutne potreboval ihlice na štrikovanie......
    lujza.j hovorím,že debili....nuda je sviňa....daj debilom možnosť nakupovať nonstop..alebo do 22h a takto to vyzerá....
    misoft - tiež som raz videl jednú podobnú - 22:00 ende. SBS-ka uzamkla tie "lietajúce" dvere a cca o 30 sekúnd buchot. Pani sa ponáhľala, rozbehom šla do dverí, ale tie sa neotvorili - len sa k nim zosypala, keď narazila raťafákom. A SBS-kár si len poklepal na hodinky a šiel kontrolovať ostatné.
    buchač Hm...

    By ste videli tých exotov, čo k mojej 1/2 chodia.
    Otvorené majú do 21,00...no vždy sa nájdu jedinci, ba doslova skupinky, ktorí si vplávajú 5 minút pred záverečnou na prevádzku a obslúžte nás...

    Takže v tom momente má personál smenu pretiahnutú o cca 1 hodinu - nezaplatenú.
    lujza.j vieš všetko je to o ludoch...
    misoft Môj fotrík - keď ešte v obchode pracoval - mal inú "fintu".
    Predavačka síce pustila, ale foter za pultom len povedal "Nemáme". A bolo to. I keď to mal vyložené - nemal to a basta.
    lujza.j Ja by som v nedelu zavrela...normalne do 20 max.21 h a cau...
    marjankaj Lui, a čo to zaviesť ako v štátnych inštitúciách?
    Pondelok až štvrtok od 7:00 do 15:00 (alebo 8:00-16:00)a v piatok skrátiť do 14:00. Veď ide víkend.Sobota a nedeľa samozrejme zatvorené. Aj KDHáci by boli spokojní.
    lujza.j Ja radsej pondelok volnoa piatok normal...uz to prezijem od 1.1.2016 som dochodkyňa
    marjankaj No veď niekde to funguje takto:

    Nový riaditeľ kancelárie po komunálnych voľbách sa zoznamuje s kolektívom:
    - Tak, ododnes budeme pracovať podľa nového poriadku:
    Pondelok - oddych po víkende.
    Utorok - príprava na pracovný deň.
    Streda - pracovný deň.
    Štvrtok - oddych po pracovnom dni.
    Piatok - príprava na víkend.
    Sobota a nedeľa - víkendové voľno.

    Na to sa ktosi z úradníkov ozve s tichým roztrpčeným komentárom:
    - A to akože v tú stredu sa tu dokedy budeme za*ebávať?
    lujza.j piatok bol pre mna den kedy som sa nikdy nechystala nieco vybavovat....este odobeda mozno....
    79lienok Ďakujem
    dmc ty vies vzdy spravit naladu
      zbaliť

    Nákup po zatváracích hodinách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.