Zavrieť

Porady

Ako sa vyhnúť dražbe?

Dobrý deň, chcem vás poprosiť O radu. podpisovala som záložné právm na rodinný dom, úver dotyčný nesplácal chcela by som ho splácať ale včera mi prišiel email že majú prísť na obhliadku domu. do teraz sa mi nikto nič neozval ako to mam vyriešiť aby som sa vyhla dražbe? žijeme V dome 3generácie A medzi .nimi aj dve malé deti. prosím poraďte mi ja už ne.mám síl. ďakujeM pekne.
4 komentárov     zbaliť
taiko .
1. ako si doterz komunikovala s veritelmi?
2. Je to banka, ci nebankovka?
3. je Tvoj dom v exekucii ?
4. aka je dlzna suma a aka jehodnota domu?
Janka216 chodila som do banky sa pýtapýtať tak oni tu zložku nemali lepšie povedané mi nechceli nič povedať keďže ja som úver nebrala len som podpísalA záložné právo. V piatok mi prišiel email Z družobnej spoločnosti ktorú som V živote nepočula A doposiaľ ma nikto nekontaktoval ani banka. dom nieje V exekúcii,dlžna suma 35000 A hodnota domu cca 70000-80000 €. mam ročné bábätko A neviem čo teraz mam robiť.
taiko ten uver za ktory si sa zarucila bol brany za akym ucelom? Neexistuje nieco, co by mohol dlznik predat ? Dlznik odmieta platiit, alebo nemoze platit? Nema dlznik ziadny majetok? Tazko sa radi, ked nenapises vsetky fakty.
Mária27 Pokúste sa to prekryť napr. iným úverom, tento vyplatiť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Zákon 527/2002 o dobrovolných dražbách (priložený)

    § 19
    Upustenie od dražby

    (1) Dražobník je povinný upustiť od dražby najneskôr do jej začatia
    k) ak je navrhovateľom dražby záložný veriteľ a dlžník alebo vlastník predmetu dražby pred dražbou zloží dražobníkovi na účely splnenia dlhu sumu rovnajúcu sa pohľadávke s príslušenstvom vrátane nákladov dražby v rozsahu, v akom je povinný ich znášať; dražobník je oprávnený prijať plnenie popri veriteľovi.

    Ako sa vyhnúť dražbe?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.