Zavrieť

Porady

Odmena pri životnom jubileu

Mám na vás prosbu, kt. s tým máte skúsenosti. Zamestnanec nám dovrši 50 rokov a ako firma by sme mu chceli poskytnúť peňažnú odmenu vo výplate. zaujímajú ma aké sú možnosti jej poskytnutia a samozrejme, či z takej odmeny sa platia aj odvody a či vstupuje do VZ zamestnanca. A druhá otázočka, či možno prípadne takú odmenu poskytnúť mu zo sociálneho fondu a či potom aj z takej odmeny zo Soc.fondu sa mu strhávajú odmeny . Absolútne nemám s tým skúsenosť ako sa to aplikuje v praxi tak ďakujem za akékoľvek rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chrusťa aj mne sa vidí, že to bolo upravené už ministrovaním za Mihála a ten dal zdaniť a "z odvodniť" každý príjem či už peňažný al. nepeňažný pre zamestnanca, len neviem narýchlo to nájsť v akom paragrafe a či náhodou nie je nejaká výnimka, ako by si mohol zamestnanec prilepšiť odmenou či prísp. zo soc. fondu a pritom to nezdaniť a nestrhnúť mu z toho aj odvody. preto som chcela počuť názory ľudí od fachu čo s tým robia
    Jan Hrach Príjmy z prostriedkov sociálneho fondu sú príjmom zo závislej činnosti podľa §5ods.1, písm.f zákona o dani z príjmov
    Chrusťa ďakujem ti idem si to poriadne pozrieť celý paragraf
      zbaliť

    Odmena pri životnom jubileu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.