Zavrieť

Porady

Výmena pozemku

Zdravim.
Prosim vas, potrebovala by som radu ohladom vymeny pozemkov.
Momentalne som vlastnickou jedneho pozemku (parkovacie miesto) a chcem si u toho isteho majitela (pravnicka osoba) zakupit pozemok, ktory je vacsi. Rada by som povodny - starsi pozemok vymenila za novy - vacsi pozemok.
Vedeli by ste mi poradit, akym sposobom by to bolo mozne uctovne a pravne realizovat?
Vopred Vam dakujem za vase rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    irique
    Zdravim.
    Prosim vas, potrebovala by som radu ohladom vymeny pozemkov.
    Momentalne som vlastnickou jedneho pozemku (parkovacie miesto) a chcem si u toho isteho majitela (pravnicka osoba) zakupit pozemok, ktory je vacsi. Rada by som povodny - starsi pozemok vymenila za novy - vacsi pozemok.
    Vedeli by ste mi poradit, akym sposobom by to bolo mozne uctovne a pravne realizovat?
    Vopred Vam dakujem za vase rady
    Vymenila alebo zakúpila ?
    Právo ako také je založené na presných výrazoch a na takýchto už padol nie jeden rozsudok...
    --------------------------------------
    Právne sa to dá zrealizovať :
    1. Kúpno-predajnou zmluvou
    2. Zámennou zmluvou
    Obe zmluvy je potrebné zaregistrovať na KN.
    ---------------------------------------
    Účtovanie neriešim...

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    irique
    Zdravim.
    Prosim vas, potrebovala by som radu ohladom vymeny pozemkov.
    Momentalne som vlastnickou jedneho pozemku (parkovacie miesto) a chcem si u toho isteho majitela (pravnicka osoba) zakupit pozemok, ktory je vacsi. Rada by som povodny - starsi pozemok vymenila za novy - vacsi pozemok.
    Vedeli by ste mi poradit, akym sposobom by to bolo mozne uctovne a pravne realizovat?
    Vopred Vam dakujem za vase rady
    a čo na to vlastník pozemku? Ten s takýmto nápadom súhlasí? Lebo to je v tomto obchode asi to najdôležitejšie, ak toto bude, forma sa už nájde

    irique je offline (nepripojený) irique

    irique
    Prvotny napad bol vymenit jeden pozemok za druhý a doplatit rozdiel (osetrit v zmluve doplatok rozdielu), no objavuje sa okolo toho prilis vela komplikacii, kedze majitel - PO nevie, ako to pravne a najma uctovne osetrit... preto zvazujeme aj o vrateni 1. - mensieho pozemku povodnemu majitelovi a kupe 2.-vacsieho pozemku... to su dovody preco som pouzila obidva vyrazy: vymena i zakupenie...
    Majitel s vymenou suhlasi, nema s tym problem, len nevie ako to vyriesit pravne ani uctovne, a kedze o vymenu mam zaujem ja, tak i napriek tomu, ze s tym nemam ziadne skusenosti tak musim zistit riesenie ...
    Dáša_ najjednoduchšie - pôvodný pozemok mu predať a nový od neho kúpiť. S tým nebude mať problém ani v účtovníctve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.