Zavrieť

Porady

oznámenie o úmrtí

Dobrý deň, chcem sa opýtať, stala sa mi taká vec, že mi zomrel švagor (ZŤP, bez detí a partnera a žili sme v spoločnej domácnosti 5 rokov - čím predpokladám, že som tiež dedič). Mal na seba zmluvu v T-com na net a notebook na 24 mesiacov. S úmrtným listom som prišla oznámiť do T-com, že teda umrel, aby zrušili zmluvu a neposielali faktúry. Pracovníčka mi dala podpísať tlačivo oznámenie o úmrtí účastníka a povedala, že tam má nedoplatený notebook. Hovorím fajn, dajte to do dedičského konania...
Oznámenie som podpísala a teraz priznávam, nečítala som ho, bolo to krátko po pohrebe, tak som vtedy moc nerozmýšlala. Neskôr doma som si to dôkladne prečítala, a bola tam formulka, že oznamovateľ (teda ja) preberám za zosnulého všetko jeho záväzky... Môžu to takto vymáhať? Môžem sa nejak odvolať, ked mi dajú Notebook doplatiť? Veď ja s tým nič nemám, len som im prišla oznámiť smrť ich zákazníka... Podľa zákona nemajú všetky jeho dlhy spadať do dedičského konania? Môže T-com svojvoľne určiť, kto záväzky prevezme?
A viem, že som nemala podpísať, čo som si neprečítala, ale tak stalo sa...
Za všetky odpovede Vám vopred ďakujem
kn-alka a tvoj švagor nemal manželku ani deti, že sa cítiš byť dedičom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Zjavne si v T-com-e povedala,že si dedičom (čo nemusí byť pravda) a oni s tebou tak aj jednali.Môžeš im písomne zaslať odvolanie podpisu za prebratie záväzkov zosnulého a odkáž ich na dedičské konanie.Treba rozmýšľať a čítať to,čo podpisuješ,aj keď mi nie je jasné,že T- com prejednáva dedičstvo (na základe akého zákona?)
    tannenkau dnes sa už skoro každý, kto má v riti dieru tvári, že aj on by mohol prejednať
    Peggynka Zbytočne tu maturujeme;Obč.súdny poriadok (Predpis č.99/1963 Zb.):
    § 175h
    (1) Ak poručiteľ nezanechal majetok, súd konanie zastaví.
    (2) Ak poručiteľ zanechal majetok nepatrnej hodnoty, môže ho súd vydať tomu, kto sa postaral o pohreb, a konanie zastaví.
    (3) Proti uzneseniu podľa odsekov 1 a 2 sa nemožno odvolať.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pises,ze budes dedic.Takze notebook zostane tebe,nie? Mozes dlh splatit a zaplatenu sumu predlozit notarovi,aby zohladnil v dedicstve.
    Tcom si to zjavne ulahcil,ako prist k peniazkom...ale je aj tvoja chyba,ze podpises hocico bez precitania
    gabika87 notebook už fyzicky nie je, predal ho...jediné čo po nom ostalo je práve ten nedoplatok, nič viac a nič menej. všetci dediči sa vzdávajú dedičstva, lebo prakticky nič nemal...

    tannenkau je offline (nepripojený) tannenkau

    Vylúčený člen tannenkau
    Post koitum sa pýtaš ??

    Vtedy je to už (p)(d)oje.ané

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.