Zavrieť

Porady

predaj domu cez realitku

Dobrý deň,
potrebujem predať rodičovský dom a keďže sa nachádza 400 km od môjho bydliska, nevidím reálne priamy predaj a uvažujem obrátiť sa na realitku. Chcela by som poprosiť poraďákov, aby mi pomohli svojimi radami a skúsenosťami:
- je vhodné pristúpiť na exkluzivitu? všetky realitky presviedčajú o jej výhodnosti
- platí sa realitke aj vopred pri uzatvorení zmuvy alebo až po predaji?
- aká je obvyklá odmena/provízia?
- akú taktiku použiť - čo sa týka ceny, dať na stanovisko realitky, alebo dať si nehnuteľnosť odborne oceniť? Nechcem cenu prepáliť, ale ani predať pod cenu.
Budem vďačná za každú radu, tip, či skúsenosť.
buchač Nože daj približnú lokalitu...okres postačí.
buchač Len taká orientačná odpoveď :

1. Nie
2. Ani jedno a ani druhé
3. Primeraná
3. Normálna dohoda ...zlatá stredná cesta.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    - exkluizivita je vyhodna len pre RK, s ktorou ju uzatvoris. nakolko len ona je potom opravnena dom predat. Bezna zmluva o predaji ti garantuje presne tie iste podmienky, ako exkluzivna, avsak nie si viazana tym, ze dom nemozes predat ty, ci ina osoba.

    - seriozna RK by si svoju proviziu mala uplatnit az vo vycisleni vysky ceny nehnutelnosti, co znamena, ze na tvoju cenu si navysi svoju proviziu. Dopredu neplat nic.

    - V meste, kde zijem ja je provizia RK za predaj domu cca 5000 eur.

    - Pozri si ponuky predaja domov v lokalite, kde predavas na inzertnych portaloch, velmi dobre sa tam zorientujes. nakolko cena znalca a trhova cena mozu byt diametralne odlisne.

    Drzim prsty.

    predaj domu cez realitku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.