Zavrieť

Porady

Môžem poskytovať starostlivost v rodinnom prostredí fyzickej osoby bez súhlasu hygieny?

rozhodol som sa podnikať a poskytovať starostlivosť o deti v rodinnom prostredi fyzickej osoby. Požiadal som o vydanie živnostenského oprávnenia na vykonávanie voľnej živnosti poskytovanie krátkodobej pomoci pri opatere detí a starších osôb prenajal som si rodinný dom pričom som bol upozornený že túto prevádzku musím odsúhlasiť na regionálnom úrade verejného zdravotníctva pričom podľa par.2 ods. 2 Zák.č. 561/2008 Z.z. Starostlivosť o dieťa sa vykonáva
a) v rodinnom prostredí dieťaťa,
b) v prostredí účelovo vytvorenom a upravenom na výkon starostlivosti o dieťa alebo
c) v rodinnom prostredí fyzickej osoby poskytujúcej starostlivosť o dieťa.
Ja som sa rozhodol poskytovať starostlivosť o deti podľa písmena c v rodinnom prostredi fyzickej osoby poskytujúcej starostlivosť o dieťa. Ked som požiadal urad verejného zdravotníctva o uvedenie prevádzky bolo mi oznámené že potrebujem zmenu v užívaní stavby čím ma automatický tlačia do písmena b citovaného zákona na vytvorenie zariadenia. Chcel by som vedieť či je nutný súhlas hygieny k uvedenej činnosti pokiaľ poskytujem starostlivosť podľa písmena c a taktiež či je potrebne nahlasiť prevádzku na živnostenskom úrade.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad v prenajatom dome aj bývaš ?
Marian 1961 zatial nie ale chcem sa tam presťahovať a prihláasiť sa k trvalemu pobytu
Marian 1961 chcem ťa poprosiť či sa môžeš vyjadriť k tomu bývaniu ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Za a):...budeš dochádzať a starať sa o dieťa v byte,kde dieťa býva...
    b)...súkromná materská škôlka,denný stacionár atď....
    c)...pestúnska starostlivosť...
    Zo svojim zámerom patríš pod b) a všetko,čo s tým súvisí.
    Marian 1961 ďakujem čo rozumieš pod pestunskou starostlivosťou a v akom prostredi sa vykonáva

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Samozrejme, že musíš mať nahlásenú prevádzku na živnostenskom úrade - ako by Ťa našla prípadná kontrola - za nenahlásenie najneskôr v deň začatia poskytovania služby je pokuta.
    A či musí dať súhlas aj hygiena - takisto - musí - budeš poskytovať služby a tam hygiena má čo do toho povedať . Aj kanceláriu v kancelárskom komplexe musí prísť skontrolovať hygiene za 50 €ur kolok počkáš 1-2 týždne a vec je vybavená.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Marian 1961 dakujem ale oni chcu zmenu užívania stavby a to už nebudem mať to rodinné prostredie ale zariadenie v prostredi účelovo vytvorene ako detske jasle ale dakujem
    misoft A malá poznámočka pre Marian 1961 - keďže sa budeš "starať" o deti - a je jedno v akom type zariadenia - hygiena súhlas musí udeliť. Nebudeš sa predsa starať o bábiky, ale o živé bytosti....
    Marian 1961 starostlivost podľa zák.podľa zak 561/2008 z,Z. par 2 ods.2 písm.c. sa vykonáva v rodinnom prostredí fyzickej osoby poskytujúcej starostlivosť o dieťa (napr. opatrovateľka so živnostenským oprávnením je ktomu prostrediu potrebna zmena užívania stavby lebo potom z toho urobím zariadenie účelovo vytrorene a to je už par. 2 ods. pism. b a nejako si protirečia pričom v tomto pripade je ta zmena potrebna vysvetli mmi niekto ako je to s tym rodinnym prostredim dakujem
    misoft http://www.employment.gov.sk/sk/rodi...ost-dieta.html
    "
    zariadenie zriadené podľa osobitných predpisov (školský zákon),
    iná právnická osoba, ktorá poskytuje starostlivosť dieťaťu ( z. o neziskových organizáciách poskytujúcich všeobecne prospešné služby),
    fyzická osoba, ktorá poskytuje starostlivosť dieťaťu podľa osobitného predpisu (z. o živnostenskom podnikaní),
    iná fyzická osoba, ak nie je osobou uvedenou v písmene a nevypláca sa jej rodičovský príspevok alebo
    rodič, ktorý vykonáva zárobkovú činnosť a nezabezpečí starostlivosť o svoje dieťa poskytovateľom uvedeným v zákone 561/2008.
    "
    pod c) sa myslí náhradná rodina....
      zbaliť

    Môžem poskytovať starostlivost v rodinnom prostredí fyzickej osoby bez súhlasu hygieny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.