Zavrieť

Porady

Brat sa chce sudit kvoli prepisu druzstevneho bytu z matky na dceru

Matka mi prepísala vlastnícke práva družstevného bytu na bytovom družstve. Brat teraz má dáva k súdu, že som porušila zákon a neprávom získala byt. Čo mám robiť? Poraďte. Ďakujem
Naposledy upravil ivka70 : 29.04.15 at 16:04
3 komentárov     zbaliť
veronikasad matka ešte žije ?
BABYstar Áno žije
buchač Matka mi prepísala vlastnícke práva družstevného bytu na bytovom družstve.
Čo mám robiť?
====================================

Pozval by som mamu na fasácky obed a strelil šampáňo...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Prosím poradákov, aby sa vyjadrovali bez irónie. Každý z nás je v niečom laik a nevie sa v tom odbore vyjadrovať presne. Ľudia sa pýtajú preto, že čosi nevedia.

    Pri družstevných bytoch pravidelne vyskakujú poznámky "nie si vlastník, nevlastníš ho". Družstevný byt je skutočný majetok, aj keď nie vlastníctvo v právnom slova zmysle. Bežne sa hovorí, že ho vlastním alebo prevádzam ... Podstatné je dobre poradiť.

    Je pravdou, že matka má právo dať či predať svoj majetok kumu chce. Pravdou je aj to, že sa narušili vzťahy v rodine, že ak to bol dar, brat môže žiadať jeho započítanie sestre v dedičskom konaní - ak bude s čím.
    BABYstar Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Aký zákon mala porušiť? Mama má právo na to, čo urobila.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Šak keď brat má zbytočné peniaze, tak nech sa súdi.
    Tweety Samo, že sa môže súdiť, každý má svoje práva.
    BABYstar ďakujem
    pavol54 ale to mu právnik neporadil že? Ak áno tak platbu za právnické služby prijal predom, lebo to je prehrané vopred. so svojim majetkom môže naložiť každý ako chce, trebárs ho darovať aj indiánom
    BABYstar Ďakujem
    tannenkau Darovať nehnuteľnosť do zahraničia by bolo akomak zložitejšie
    pavol54 teda pre teba - cigáňom
      zbaliť

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Nič. Nech sa súdi s matkou. A vôbec máš ten družstevný byt zapísaný na liste vlastníctva?
    26 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    BABYstar Byt nie je v osobnom vlastníctve
    marjankaj Tak potom o akých vlastníckych právach hovoríš?
    Tweety V tomto prípade ide asi len o prevod členstva
    BABYstar áno a tým pádom prešli všetky práva na moje meno aj byt bol prepísaný na moje meno.
    Tweety ale si ho ešte neodkúpila,či?
    BABYstar nie neodkúpila , ale chcem ho predať a tu vznikol problém s bratom
    Tweety družst. byt nemôžeš predať, nie je tvojím vlastníctvom
    BABYstar a koho je vlastníkom?
    Tweety družstva , si len nájomníčkou
    BABYstar prečo nie, veď som užívateľ bytu , ako nájomník ho môžem predať

    ale ako nájomníčka ho môžem predať
    Tweety Ak si ho neodkúpila, nie si jeho vlastníčkou, predať môžeš len to, čo máš na LV.
    marjankaj No to síce môžeš. Ale len ak nájdeš takého blbca, čo by to "kúpil". Ako v tom filme, čo predali Karlštejn
    A náhodou Eifelovku nepredávaš?
    BABYstar nechápem , prečo by som nemohla predať družstevný byt , kde som nájomník a mám vlastnícke práva . Veď bežne sa predávajú takéto byty samozrejme sa účasti bytového družstva
    marjankaj To sme už pochopili, že to nechápeš.
    Tweety predávajú sa členské práva, ešte raz si prečítaj dohodu....,evidentne to nechápeš
    BABYstar ok, asi tomu nerozumiem preto hľadám právnu pomoc
    Tweety ale ved sme ti poradili
    sito hviezda, NIE!!! Nemôžeš!!! Leda, že by si požiadala o prevod toho bytu ku ktorému máš práva a povinnosti nájomníka ako člen družstva. Po prevode je tvoj, nie družstevný, potom už môžeš.

    "nechápem , prečo by som nemohla predať družstevný byt , kde som nájomník a mám vlastnícke práva . Veď bežne sa predávajú takéto byty samozrejme sa účasti bytového družstva"

    Za účasti družstva, ktoré naďalej zostáva vlastníkom bytu.

    "Vlastníctvo bytu alebo nebytového priestoru v dome sa nadobúda

    a) na základe zmluvy o prevode vlastníctva bytu v dome s vlastníkom domu alebo s právnickou osobou, ktorá má právo hospodárenia k domu, s vlastníkom bytu"
    BABYstar Asi som sa zle vyjadrila , je to dohoda o prevode práv a povinností spojených s členstvom v družstve
    marjankaj Takže byt si nezískala. Tak za čo ťa teda žaluje?
    misoft Takže už si to možno aj pochopila.
    Ty NIE SI majiteľkou toho bytu! Ten patrí družstvu, ono ho má na liste vlastníctva. Ty si získala od matky členský podiel v družstve - preto sa hovorí o prevode práv a povinností člena družstva - a získala si i právo užívania bytu. Teda ty si de facto i de iure LEN nájomníčka (nie MAJITEĽKA).
    Takže nemôžeš predávať niečo, čo ti nepatrí (lebo potom by sa s tebou mohol i prokurátor zhovárať o tom, ako si niekoho podviedla).

    A čo sa týka brata - ten nech sa postaví na námestie s píska si Marseillaisu odzadu..... matka so svojim majetko - teda i členským podielom môže nakladať, ako uzná za vhodné....
    BABYstar Ďakujem ,to som potrebovala vedieť
    tannenkau Mulo.

    Ako može mať ona zapísaný cudzí majetok na svojom LV ?????
    marjankaj Milan, ty taký preborník a nevieš, čo je to irónia?
    marjankaj A taká malá poznámka. Keď sa už podpisuješ v tvojich príspevkoch, tak podpis nedávaj na začiatok, ale na koniec príspevku, tak ako je to zvykom.
    tannenkau nemal si ani " " , ani
      zbaliť

    Brat sa chce sudit kvoli prepisu druzstevneho bytu z matky na dceru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.