Zavrieť

Porady

exekucia

Dobry den,mam takyto problem,v roku2004 som bol ručit znamemu.On nesplacal tak bol podany navrh na exekuciu.Len že ten navrh bol potom v 2008 okresnym sudom zrušeny a zamietnuty,lebo priložene listiny si odporovali a opravneneho nebolo možne jednoznačne identifikovat.A teraz 17.4.2015 mi došla zasa ta ista exekucia na plat.Presne sedi aj spisova značka z roku 2008.Chcem sa opytat učtarka mi zrazila z platu sumu skoro 2400€ a nechce mi ich poslat na učet lebo že ona to pošle na tu exekuciu.Doložil som jej doklad zo sudu že to bolo zamietnute ale ona to nevie asi pochopi.A pritom som 20.4.2015 ukončil pracu v tej firme.Učtarka drži tie peniaze na učte a nechce mi ich posla čo mam teraz robit? Ďakujem za radu
Naposledy upravil ivka70 : 06.05.15 at 13:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    NPeter je offline (nepripojený) NPeter

    NPeter
    Pracovníčka sa riadi jednoznačne exekučným príkazom od súdneho exekútora. Vám však minimálne musel prísť platobný rozkaz vydaný príslušným súdom - tu ste mohli podať odpor, upovedomenie o exekúcii - tu máte možnosť podať námietky proti exekúcii a neskôr exekučný príkaz - tu ste ešte mali možnosť podať návrh na zastavenie exekúcie, príp. odklad exekúcie.
    Súd zrejme pojednávanie nenariadil, nakoľko oprávnený dodal dokumenty, ktoré si súd vyžiadal.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Účtovníčka - mzdárka má v ruke papier od exekútora, riadi sa ním.
    To, čo jej predložíš ty, ju nemusí a vlastne ani nemôže zaujímať.
    Plačeš na nesprávnom hrobe.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    robo6665 akože papier zo sudu že ta exekucia bola zamietnuta nema žiadny vyznam???Tak potom aky to ma zmysel???Sud to zamietne a exekucia sa aj tak začne?
    ivka70 To sa musis obratit na exekutora, uctovnicka musi robit to, na co jej prisiel papier ....

    Nebolo to konanie znovu prejednavane?
    robo6665 nie nebolo
    robo6665 nie nebolo
    Chobot Musíš ísť za exekútorom a sním to riešiť, nie so mzdovou účtarkou.
    robo6665 tak pojdem za nou ďakujem za odpovede
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.