Zavrieť

Porady

Prepis auta pri zlucenie 2 sro

zdravim,
urcite ste sa s tym uz niekto stretol. robime prave zlucenie 2 sro a ta ktora zanika ma vo svojom majetku aj auto. uctovne je to jasne ako to urobit, ale otazne je co vsetko treba urobit na policii na to aby to bolo v poriadku - v technicaku ma vystupovat teda nastupnicka firma, pretoze ta povodna uz nie je. je mi jasne, ze pri cestnej kontrole na to policajt nepride, ale asi to koser nie je, aby v technicaku vystupovala neexistujuca firma (plus dan z motorvoeho vozidla a poistky sa musia platit z nastupnickej firmy).

vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Nastupnicka spolocnost prebera vsetky prava a povinnosti, takze auto sa stava jeho majetkom a zopoveda za prevadzku aj bez evidencie na DI. Tam je ale povinnost splnit zakonnu povinnost oznamit vsetky zmeny, ktore sa tykaju registracie. Statutar nastupnickej spolocnosti, aleb splnomocnena osoba musi na prislusnom DI zaevidovat zenu do evidencie vozidiel. Musite sa ale preukazat platnym PZP na noveho drzitela.
    Odporucam aj konzultovat s poistovnou, aby bolo jasne, ci zmluva naozaj plati aj dalej, alebo ju treba uzavriet nanovo. V kazdom pripade by som isiel na DI s bielou kartou vystavenou na nastupnicku spolocnost.

    Prepis auta pri zlucenie 2 sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.