Zavrieť

Porady

Môže mi súd prikázať odpredať môj podiel?

Dvaja súrodenci spolu vlastníme rodinný dom. Brat má podiel 3/4 a ja 1/4. Brat dal ohodnotiť dom za symbolickú cenu a teraz ho chce predať. Ja ten dom nechcem predať. Brat chce odo mňa odkúpiť môj podiel za symbolickú cenu. Jeho právny zástupca sa mi vyhráža, že ak to neodpredám bude to riešiť cestou súdu. Môže mi súd prikázať odpredať môj podiel? On ten dom chce následne predať za trhovú cenu. Ja žiadam 1/4 z trhovej ceny, on mi ju nechce dať. Prosím poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Daj si dom ohodnotit sam. Potom navrhni bratovi cenu,za ktoru si ochotny predat svoj podiel.
    Ak brat odmietne,ty budes pred sudom kryty.

    Sud moze,aj nemusi schvalit predaj tvojho podielu. Zalezi od okolnosti. Ak dokazes,ze si bol ochotny sa dohodnut o rozumnej cene,ale on odmietal a ponukal cenu podhodnotenu,mas velku sancu uspiet.
    Nedaj sa vystrasit bratovym pravnym zastupcom.
    Jednaj radsej pisomne,aby si mal dokaz.

    Ty,ako spoluvlastnik nehnutelnosti mas predkupne pravo. Brat nemoze predat za trhovu cenu a tebe ponukat iba nejaku almuznu.
    Naposledy upravil arizona : 12.08.15 at 14:31 Dôvod: Preklep

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Katy a R, Erzebeth, Kvaka, Mária27, Ing. Ľubomír Janoška, Tweety
    6

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Navrhni bratovi, že odkúpiš jeho 3/4 za cenu, za ktorú chce odkúpiť tvoj podiel.

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Ing. Ľubomír Janoška, Mária27, Katy a R, branislavp
    4
    henrieta12 to som mu navrhla, ale on stým nesúhlasí. On to chce predať za trhovú cenu.
    sosak Daj mu to písomne, doporučene, aby si mala doklad, že si mu navrhla odkúpenie jeho podielu za cenu, za ktorú ti ponúka za tvoj podiel, ohľadom jeho pofidérneho odhadu ceny domu.

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    a co takto celu nehnutelnost predat za trhovu hodnotu a peniaze si podla podielu rozdelit.
    Peggynka Asi o to ide...špekulácia zo strany brata,ako ju obabrať o peniaze

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Máš predkupné právo: http://daneapravo.sk/nasledky-poruse...oluvlastnikov/ ...treba postupovať podľa zákona.Je zjavné,že on a aj jeho právny zástupca chcú vyťažiť z tvojej neznalosti zákona.Nedaj sa.
    Naposledy upravil Peggynka : 11.08.15 at 10:57
    Consultix Okrem toho by ma zaujimalo, ze co je to "ohodnotit dom za symbolicku cenu". Kazdy sudny znalec bo mal postupovat podla rovnakych predpisov a tabuliek. Takze dvom znalcom by mala vyjst v podsate rovnaka cena. Ak znalecka cena Tvojho brata je podozrivo nizka, tak jeho znalec zjavne nepostupuje uplne koser a kludne tym mozes argumentovat, ze narobis zle aj jemu...
    Peggynka Tu je diskutabilný aj postup právneho zástupcu-nátlak a zneužitie neznalosti zákona.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Na súde môžeš povedať, aby dom prisúdili tebe, že bratovi vyplatíš o čosi viac
    henrieta12 ja som mu ponúkala odpredať jeho podiel. ale on to nechcel kúpiť za cenu ohodnotenú znaleckým posudkom. chce to predať za trhovú cenu.
    Oliwa Ako si mu mohla ponúkať odpredať jeho podiel?Hádam svoj, nie?

    Môže mi súd prikázať odpredať môj podiel?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.