Zavrieť

Porady

Autonehoda

Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu, lebo už si neviem sama pomôcť ani čo robiť.

Dňa 28.6.2015 sme mali celá rodina autonehodu (ja, môj manžel, dve deti 10r a 3r., a moja mamka).
Vyletel nám spoza zákruty motorkár a čelne do nás vrazil 140 km-rýchlosťou-odhad polície. Spôsobil nám totálnu škodu na osobnom aute Š Fabia combi. Boli sme zranení,- zlomeniny,pomliaždeniny. Liečbu máme ukončenú. Motorkár vďaka bohu tiež prežil a je z nemoc.doma.
Po preštudovaní viacerých debát na internet viem približne za čo nás môže poisť.odškodniť z PZP vinníka. Len mám dilemu či to zvládnem sama-ťahačky s poisť.alebo sa mám nechať zastupovať. Volala nám kopa fin.spoločností že nám pomôžu - bezplatne (to viem že určite nie. podmienky a odmenu si určia v zmluve). Viacerí sa nechávajú zastupovať právnikom,advokátom.
Neviem čo mám robiť. Lekár-chirurg nám už napísal bolestné, zatiaľ som nič neposielala ale všetko mám doma. Prosím Vás, má niekto skúsenosť?
Ďakujem
6 komentárov     zbaliť
Peggynka V ktorej poisťovni je vinník poistený?
Mibi79 Allianz Slov.poisťovňa
Peggynka S nimi mám dobré skúsenosti,vyplatili seriózne.
Mibi79 Mne ide hlavne o to,či všetku tú ceremóniu okolo náhrad škôd zvládnem sama ako laik alebo je lepšie nechať sa zastupovať.
Peggynka Ja by som zvládla sama a ak sa ti niečo nebude zdať,môžeš potom riešiť.Treba sa len pripraviť,mať všetky podklady.
lujza.j Porobit si fotokopie zo vsetkeho....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    určite radšej riešiť sama, nie sa spoliehať na niekoho...čo má iba vidinu zárobku.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mibi79 Ibaže to niekedy nepostačuje, nakoľko poisťovne budú so mnou jednať ako s laikom a vymôžem len spodné minimum. Viem že s tými fin.inštitúciami jednajú na inej úrovni, nakoľko sa s danou poisťovnou dokážu aj súdiť, ja nie - nemám na to vedomosti ani nervy. Lenže problém č. 1 : ja osobne nepoznám žiadnu takú dôveryhodnú spoločnosť ktorej by som mohla veriť. :-( Asi tak.
    Peggynka Vždy sa pýtaj na zákon (nech ti ukážu,podľa čoho postupujú).Mne sa to osvedčilo
    misoft Mibi.... ak by takto poisťovňa jednala - stačí len povedať, že si svoje práva budeš riešiť súdom a že ich to vyjde omnoho drahšie. Okrem toho len stačí naznačiť, že "ohodnotíš" ich prístup i verejne a budú mať "skvelú" reklamu...
    Neboj sa, ucuknú...
    Peggynka Presne toto som jej dala do SS
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.