Zavrieť

Porady

Najom nebytoveho priestoru

Prenajala som nebytovy priestor, najomca neplati najom . Vypovedna lehota 3 mesiace, pri nedodrzani zmluvnych podmienok okamzita vypoved. Mozem ich - najomcov vyhodit okamzite pokial nezaplatili?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak ste si to písomne dohodli, môžeš.
    Platí zákon 116/1990 Zb. o nájme a podnájme nebytových priestorov

    § 12
    Výpovedná lehota je tri mesiace, ak nebolo dohodnuté inak; počíta sa od prvého dňa mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede.
    liviaitalia v clanku skoncenie najmu mam: v pripade porusenia akejkolvek povinnosti stanovenej touto zmluvou zo strany najomcu je prenajimatel opravneny od tejto zmluvy okamžite odstupit s ucinkami jeho dorucenia, resp. oznamenia najomcovi.

    Ine nic.. Takisto ta pani najomnicka, nenahlasila prevadzku na hygiene a podnika doslova na cierno.
    liviaitalia viete mi niekto poradit aj k tomu co som sa docitala?

    Pokiaľ zmluva o nájme nebytových priestorov neobsahuje rozlíšenie nájomného a platieb za služby spojené s užívaním nebytového priestoru, je zo zákona postihnutá absolútnou neplatnosťou.

    je to tu: http://www.trh.sk/clanky/pravna-pora...najmu-273.html

    moji najomnici maju v zmluve: Vyska najomneho je 300 €. V cene za najom je zahrnuty odber elektrickej energie. (nevycislene).

    Znamena ze nasa zmluva je neplatna?
    Peggynka 17.09.15 04:12 odstránil(a) z Porady

    Najom nebytoveho priestoru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.