Zavrieť

Porady

nárok sociálnu dávku+dôchodky?

poprosím vás o info či sa rátajú do spol.príjmu aj dôchodky rodičov s ktorými bývam-som slob.30ročná
avalik Na aku socialnu davku?
katedrála hmot.núdza
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    katedrála nie som z toho múdrejšia,mám to chápať tak,že už to,že bývam s rodičmi a majú starobný dôchodok-sme spoločne posudzovaný?
    katedrála tak tie úradničky fakt len zavádzajú,totiž nepriznali mi opatrovateľský príspevok ,vlastne priznali 0€ keďže príjem posudzovaných osôb prevyšuje určenú hranicu,
    na to mi odporučili zaevidovať sa ako nezamestnaná a požiadať o dávku v hmotnej núdzi,pričom mi tvrdili,že tam sa príjmy nezrátavajú...namám slov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Na narokna davku v hmotnej nudzi sa neposudzujes spolu s rodicmi, lebo mas viac ako 25 rokov.
    Ak vsak chces opatrovat niekoho z rodicov, tam sa pre vysku opatrovatelskeho prispevku posudzuje vyska dochodkov.
    ivka70 ďakujem za odpoveď ivka70,takže aj keď s nimi bývam nebudú ich dôchodky započítavať,
    a keď sa starám o tzp nemusím si tu dávku odpracovať? dobre som to pochopila?
    a ešte je podmienka nároku na HN aj keď nebudem evidovaná ako nezamestananá na ÚP ?

    Evidencia na UP nie je podmienkou naroku nadavku v hnotnej nudzi, ale pred ziadostou asi evidovana budes musiet byt, lebo budes potrebovat potvrdenie, ze nemas narok na podporu v nezamestnanosti - a to ti vyda SP len ak si evidovana a o davku poziadas. Potom, ked budes mat narok na davky v hmotnej nudzi, sa z UP mozes odhlasit.
    Ci nebudes musiet odpracovat tie povinne hodiny kvoli davke v hnmotnej nudzi neviem, neviem, ci jetam vynimka pri starostlivosti o TZP, to ti musia povedat na UP

    nárok sociálnu dávku+dôchodky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.