Zavrieť

Porady

Gastrolístky pre živnostníkov

Dnes 28.12.2015 mi poslali zálohovu faktúru Z CH.Dejeuner na 250 gastračov na rok 2016. Je tam aj poplatok za doručenie a balné cca 8 Eur. Tých 8 eur si dám do nákladov kedy ? Na tento rok ak to uhradím ešte , dnes alebo zajtra cez internetbanking.? Alebo dám to do nákladov až na budúci rok, keďže sú to gastrače pre rok 2016.? Kurier mi ich donesie tak okolo 2,3-januára.2016
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ziv123 Lenže ak uhradím faktúru povedzme 2.1.2016 a kurier mi prinesie gastrače až povedzme 8.1 .2016 môžem si dať do nákladov gastrače za všetky pracovné dni v januári 2016 , ak ich budem mať v skutočnosti k dispozícii až 7.1.2016?
    veronikasad Ano, mozes
    ziv123 Ďakujem za odpoveď a to môžem ich dať do nákladov za celý mesiac január 2016 ak mi ich prinesú 8.1, ak dám celý mesiac za seba a celý mesiac aj za svojho zamestnanca?Povedzme január 2016 bude mať 19 pracovných dní. Tak za 19 dní vyučtujem sebe ako živnostníkovi a za 19 dní dám do nákladov aj za svojho zamestnanca ak mi kurier priniesol gastráče až 8.1.2016?
    ziv123 No ďakujem, naozaj
    ziv123 Ešte , ako je s tým zamestnancom , čo som sa pýtal včera o 14.39, ak kurier prinesie gastrače až 8.1.2016, či zamestancovi môžem dať gastrolístky za celý mesiac január 2016 to jest za 19.dní a dať si to do nákladov
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ziv123 (Dnes 10:30) Ešte , ako je s tým zamestnancom , čo som sa pýtal včera o 14.39, ak kurier prinesie gastrače až 8.1.2016, či zamestancovi môžem dať gastrolístky za celý mesiac január 2016 to jest za 19.dní a dať si to do nákladov
    Áno, SL mu podľa §152 ZP patria, samozrejme za zákonom splnených podmienok. A to, že jeho odpracovaná smena je dlhšia ako 4 hod..
    ziv123 ďakujem Tweety

    Gastrolístky pre živnostníkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.