Zavrieť

Porady

Odstupenie od zmluvy

Dobry den,uzatvorila som rk,zmluvu o zmluve na kupu rd.Cast nehnutelnosti som platila v hotovosti pri podpise a druhu cast mam splatit hzp,uverom do 31.1.2016.Odhadca zistil,ze cast rd,je cierna stavba na spolocnom pozemku ,kde je 75 spoluvlastnikov,Banka mi uver zamietla a podmienky zmluvy v danom termine nestihnem.Od zmluvy chcem odstupit a neviem ci zmluva zanika alebo musim pisat odstupenie od zmluvy.Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Vacsina serioznych RK toleruje odstupenie od zmluvy,ak zaujemca nedostane uver. Ale to treba mat vopred zaistene a dohodnute. Ale ste dost v nevyhode,lebo ste znacnu cast penazi za nehnutelnost uz zaplatili.
    Takze treba sa obratit na nich a pokusit sa o dohodu.

    Je bezne,ze pri podpise zmluvy o buducej zmluve sa plati iba nejaka zaloha,nie viac! Ale v tomto pripade RK,aj predavajuci asi vedeli,preco ziadaju vyplatit cast sumy vopred v hotovosti...

    Neodpustim si ale poznamku. To ste vyplatili peniaze v hotovosti vopred,bez toho,aby ste si sami zistili vsetko potrebne o nehnutelnosti???

    Zohnat 75 spoluvlastnokov je nekonecny boj! Taky dom je nepredajny!
    Odporucam ti najst si sikovneho pravnika,ktory ti mozno pomoze.
    Naposledy upravil arizona : 24.01.16 at 18:20

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Závisí od znenia v tej zmluve. Ak si bola vedome uvedená RK do omylu v podstatných podmienkach splniteľnosti kontraktu, zmluva je od prvopočiatku neplatná. Avšak pre vyšší stupeň právnej istoty by som RK napísal odstúpenie od zmluvy s odkladacou podmienkou, že zmluvu považujem za absolútne neplatnú, ale pre prípad, že by sa táto ukázala čo i len z ćasti platná, že od nej odstupuješ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.