Zavrieť

Porady

PN

Prosím súrne o radu. Prvý krát idem robiť PN. Na čo nemám zabudnúť. Zamestnanec mi doniesol Potvrdenie o dočasnej prac. neschopnosti, to potvrdím, kedy nastúpil do zamestnania a zamestnanec ho musí zaniesť do sociálnej poisťovne. Možem to poslať za neho aj ja - je momentálne v zahraničí. Sú potrebné ešte nejaké iné tlačivá ktoré musím ja ako zamestnávateľ predložiť soc. poisťovni. Bol na PN celý mesiac - takže prvých 10 dní platní PN zamestnávateľ - však. Prosím poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    daja
    Prosím súrne o radu. Prvý krát idem robiť PN. Na čo nemám zabudnúť. Zamestnanec mi doniesol Potvrdenie o dočasnej prac. neschopnosti, to potvrdím, kedy nastúpil do zamestnania a zamestnanec ho musí zaniesť do sociálnej poisťovne. Možem to poslať za neho aj ja - je momentálne v zahraničí. Sú potrebné ešte nejaké iné tlačivá ktoré musím ja ako zamestnávateľ predložiť soc. poisťovni. Bol na PN celý mesiac - takže prvých 10 dní platní PN zamestnávateľ - však. Prosím poraďte.
    Prvých 10 kalendárnych dní je to náhrada príjmu, ktorú prepláca zametnávateľ, potom sa tlačivo odstúpi SP a tá prepláca nemocenské. SPolu s tlačivkom o PN vyplňa zamestnávateľ potvrdenie o príjme zamestn. na účely nároku na ND.
    Pre nabudúce: skús si dať vyhľadať PN alebo čo budeš potrebovať, je tu kopec príspevkov na už odpovedané otázky.

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Zamestnanec Ti pravdepodobne doručil dve potvrdenia. Predpokladám, že máš doklad IIa - Žiadosť o náhradu príjmu - tento doklad zostáva u zamestnávateľa, na tomto tlačive po skončení PN potvrdíš, kedy zamestnanec nastúpil do zamestnania.
    Pravdepodobne máš aj doklad II. - Žiadosť o nemocenské. Na tomto doklade vyznačíš od kedy do kedy ste zamestnancovi vyplácali náhradu príjmu, tento doklad zašleš spolu s potvrdením o príjme SP. Daj pozor, aby bolo na 2. strane všetko vypísané (myslím vyhlásenie poistenca) a hlavne aby to bolo zamestnancom podpísané.

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    Vlaďa a čo v prípade, že zamestnanec mi dal len tlačivo IV Hlásenie zamestnávateľovi a pobočke sociálnej poisťovne o skončení dočasnej PN (diel D).

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    daja
    Vlaďa a čo v prípade, že zamestnanec mi dal len tlačivo IV Hlásenie zamestnávateľovi a pobočke sociálnej poisťovne o skončení dočasnej PN (diel D).
    Nie som Vlaďa, ale odpoviem.
    Je to jeho problém, ty máš na náhradu príjmu doklad, ostatné si zodpovedá on sám, keď je neporiadnik, je v jeho záujme predložiť zamestnávateľovi doklad o ukončení PN, pretože bez dokladu mu trvá PN.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    daja
    Ja mám práve len doklad o skončení PN - nič iné nemám.
    A zamestnanec sa k tomu nevyjadrí, prečo nedal, alebo je ešte na PN? Skús sa skontaktovať, čo je s tým, ťažko niečo preplatiť ak nemáme doklad o začatí PN a ukončení. Predsa na tom hlásení je dátum začiatku PN, a dátum jej ukončenia. Nemáš tam jeden dátum?Potrebuješ ešte aj II. a-žiadosť o náhradu príjmu.
    Naposledy upravil Tweety : 06.06.06 at 06:40

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    Majka na tom tlačive čo mám je uvedený dátum začiatku aj ukončenia PN. Ide o to, že neviem, čo mi treba poslať do soc. poisťovne. Stačí toto tlačivo o ukončení PN a Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku. A nevieš mi poradiť ako vypočítam VZ - ide o to, že jeho PP začal v apríli a v tom istom mesiaci vznikla aj PN. Bude vymeriavací základ - hrubá mzda za odpracované dni a náhrada príjmu pri PN (10 dní ) ? Bude to tak správne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    daja
    Majka na tom tlačive čo mám je uvedený dátum začiatku aj ukončenia PN. Ide o to, že neviem, čo mi treba poslať do soc. poisťovne. Stačí toto tlačivo o ukončení PN a Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku. A nevieš mi poradiť ako vypočítam VZ - ide o to, že jeho PP začal v apríli a v tom istom mesiaci vznikla aj PN. Bude vymeriavací základ - hrubá mzda za odpracované dni a náhrada príjmu pri PN (10 dní ) ? Bude to tak správne?
    Ak jeho PN nebola dlhšia ako 10 kalendárnych dní, tak neposielaš do SP nič, preplatíš mu náhradu príjmu . K tomu VZ,takto by to malo byť správne.

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    Zle som sa vyjadrila, PN bola dlhšie ako 10 dní. No neviem, ako to dopadne, pošlem tam čo mám. A ešte mi prosím poraď- zo zdravotnej poisťovne ho treba odhlásiť od dňa kedy nastúpil na PN alebo až od 11. dňa PN. A prihlásiť, keď skončí PN?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    daja
    Zle som sa vyjadrila, PN bola dlhšie ako 10 dní. No neviem, ako to dopadne, pošlem tam čo mám. A ešte mi prosím poraď- zo zdravotnej poisťovne ho treba odhlásiť od dňa kedy nastúpil na PN alebo až od 11. dňa PN. A prihlásiť, keď skončí PN?
    Hlásiš celú PN, teda začiatok, trvanie, koniec.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.