Zavrieť

Porady

exekucne zrazky

za rok 2009 a 2010 mi boli vykonane zrazky zo mzdy na zaklade ex.prikazu.mala to byt suma z 1tretiny nepostihnutelnej ciastky.Priklad cisty prijem 500eur nepost.ciastka cca 120eur. zostatok 380eur.1tretina cca128eur.stiahnute 210eur.Takto sa to vysplhalo za 2 roky nacca800eur.Mam narok na vratenie penazi za toto obdobie od exekutora, Ak ano poradte prosim ako mam postupovat
Naposledy upravil ivka70 : 28.01.16 at 11:19
ivka70 Ako si pocital nepostihnutelnu ciastku?
O aku exekuciu islo (prednostnu, neprednostnu, vyzivne)?
ivka70 stefaneli1 13:40
nepostihnutelnu ciastku na zaklade zivotneho minima.to bolo 60perc.islo o neprednostnu ex.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vypocet neprednostnej zrazky v roku 2009 bol iny ako pocitas ty, mzdarky odvadzali to, co mali.
    Tu mas vypocet, dokonca s tvojimi hodnotami mzda 500 eur, neprednostna zrazka , pozri prispevok od Katija,26.03.09 12:37

    http://www.porada.sk/t106475-exekucny-prikaz.html

    1. Odrátaš nepostihnuteľné časti mzdy 500 - 107,35= 392,65
    2. Z tejto sumy vypočítaš tú časť mzdy, ktorá prevyšuje 1,5 násobok ŽM. 392,65 - 268,38= 124,27 (celá sa použije na zrážku)
    3. Zo sumy 268,38 vypočítaš 1/3 268,38 : 3 = 89,46 (celá sa použije na zrážku )
    4. Zamestnacovi zrazíš 124,27 + 89,46 = 213,73

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    na to zabudni, exekútor ti veru vymožene peniažky len tak nevráti ak si náhodou nepreplatil vymáhanú sumu.

    stefaneli1 je offline (nepripojený) stefaneli1

    stefaneli1
    vymahanu sumu som nepreplatil ale si myslim ze ked ma narok na tretinu a mzdarkyposielali viac tak to nie je v sulade zo zakonom.a zvysok mi ma vratit alebo mam poziadat sud na vydanie platobneho rozkazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.