Zavrieť

Porady

Susedské vzťahy

Dobrý deň, zaujímalo by ma...ako ďaleko by mal mať náš sused umiestnené hnojisko od našej terasy...nevadí mi, že chová zvieratá, ale to, že umiestnil si svoje hnojisko na jeho a našej hranici pozemku v blízkosti našej terasy...nechcem si predstaviť aké príjemné sedenie a pitie kávy to v lete bude...ďakujem za odpoveď
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

My to tu so susedom neporiešime. Skús sa s týmto problémom obrátiť priamo na neho. Možno si ani neuvedomil, že môžete mať s tým problém.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Padajali Padajali

Padajali je offline (nepripojený) Padajali

Jasné, že pôjdeme pekne v pokoji,ale najprv by som chcela vedieť či existujú nejaké hranice,aby som mala na neho nejakú páku ak by protestoval a nechcel sa dohodnut...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pozri napr. tu:
http://www.poradte.sk/domacnost-a-by...st-kurina.html
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Úprava susedských vzťahov je zakotvená najmä v ustanovení § 127 zákona č. 40/1964 Zb., Občiansky zákonník v znení neskorších predpisov (ďalej len „Občiansky zákonník").

Vlastník veci nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami. Ochrana sa vlastníkovi veci poskytuje len vtedy, ak sa jedná o zásah nad mieru primeranú pomerom. Vychádza sa pritom z miestnych pomerov, dennej doby, ročného obdobia a pod.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Jedine skusit sa dohodnut, ale moze to byt zlozite ak to hnojisko je tam o par desatroci dlhsie nez vasa nova terasa.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Zakonom su stanovene vzdialenosti,staci pogooglit,vacsina miest na citovane zakony na svojich strankach

Napr.http://www.vrutky.sk/textsvk/VZN/1996/VZN5_96.htm
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Musí byť v takej vzdialenosti, aby ťa tým neobťažoval smradom nad mieru primersnú obvyklým pomerom. Tj. v takej vzdialenosti, aby si nemusel čuchať ten smrad.
Právo suseda na pokojné užívanie majetku končí tam, kde začína tvoje právo.
0 0
MarcoM MarcoM

MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

Profesional: je smrad od hnojiska na dedine smradom nad primeranú mieru? Kým to niekto dosvedčí.... veľa dní prejde.
1 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Miera primeraná je taká, ktorá neobťažuje. Neposudzuje sa to s ohľadom na prostredie, ale s ohľadom na následok. S ohľadom na prostredie by sa to posudzovalo len ak by nešlo o vzťah občan - občan.
0 0
MarcoM MarcoM

MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

Profesional: Však to, niekomu vadí a niekomu nie. Rovnako bude nutné asi aj zistiť čo bolo skôr hnojisko, alebo terasa.
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Mať dobré susedské vzťahy je nesmierne dôležité. Ak to len trochu je možné, pokúste sa kontaktovať - prihovoriť pri práci na záhrade, poprípade pozvať na terasu si posedieť pri káve, drinku a tam sa pokúsiť dohodnúť na premiestnení hnojiska. Ak sa nezadarí, potom použiť úradný postup. Ináč vaše posedenia na terase sa stanú neznesiteľné - zápach, roje hnojových múch, ktoré sa dostanú všade, i do domu a takmer okamžite kladú vajíčka, a to nielen na mäso...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ak ste na tej terase ešte kávu v lete nepili, znamená to, že je nová?
Keď ste ju stavali, hnojisko sused nemal?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Oliwa
Ak ste na tej terase ešte kávu v lete nepili, znamená to, že je nová?
Keď ste ju stavali, hnojisko sused nemal?
Uvažujme...

Terasa je pravdepodobne súčasťou domu (aspoň tak sa to berie v odbornejších kruhoch), taká oddychová zóna niekde v tieni.
https://www.google.sk/search?q=teras...HeoVDk0QsAQIEw

Ergo tu nejde o to, kedy stavali terasu, ale kedy stavali dom. Do neho síce ten zápach nemusí ísť až tak intenzívne, no sediaci na terase sú vystavení priamym útokom smradu @ spol.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

buchač
Oliwa
Ak ste na tej terase ešte kávu v lete nepili, znamená to, že je nová?
Keď ste ju stavali, hnojisko sused nemal?
Uvažujme...

Terasa je pravdepodobne súčasťou domu (aspoň tak sa to berie v odbornejších kruhoch), taká oddychová zóna niekde v tieni.
https://www.google.sk/search?q=teras...HeoVDk0QsAQIEw

Ergo tu nejde o to, kedy stavali terasu, ale kedy stavali dom. Do neho síce ten zápach nemusí ísť až tak intenzívne, no sediaci na terase sú vystavení priamym útokom smradu @ spol.
Buchy, vôbec nevieme, či ide o novostavbu... Ergo stavba domu sa nemusí automaticky rovnať výstavbe terasy.
Na Slovensku je xy domov, ktoré stáli oveľa skôr, ako ich terasy, ktoré si ich majitelia neraz budujú dodatočne pri rekonštrukcii domov a domčúrikov... Keďže pre Slovač boli kedysi skôr typické podstienky a na nich lavička... Ľud nemal kedy vysedávať, a keď prišiel zrobený z poľa alebo z lesa, bol rád, že bol rád...
My máme inú históriu ako prímorské národy alebo Američania, húpajúci sa na verandách...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Oliwa
buchač
Oliwa
Ak ste na tej terase ešte kávu v lete nepili, znamená to, že je nová?
Keď ste ju stavali, hnojisko sused nemal?
Uvažujme...

Terasa je pravdepodobne súčasťou domu (aspoň tak sa to berie v odbornejších kruhoch), taká oddychová zóna niekde v tieni.
https://www.google.sk/search?q=teras...HeoVDk0QsAQIEw

Ergo tu nejde o to, kedy stavali terasu, ale kedy stavali dom. Do neho síce ten zápach nemusí ísť až tak intenzívne, no sediaci na terase sú vystavení priamym útokom smradu @ spol.
Buchy, vôbec nevieme, či ide o novostavbu...
Na Slovensku je xy domov, ktoré stáli oveľa skôr, ako ich terasy, ktoré si ich majitelia neraz budujú dodatočne pri rekonštrukcii domov a domčúrikov... Keďže pre Slovač boli kedysi skôr typické podstienky a na nich lavička... Ľud nemal kedy vysedávať, a keď prišiel zrobený z poľa alebo z lesa, bol rád, že bol rád...
My máme inú históriu ako prímorské národy alebo Američania, húpajúci sa na verandách...
Ale šak jasné...ja len uvažujem ... a použil som slovko "pravdepodobne"...
Šak aj ja som terasu urobil pred cca 4 rokmi...urobený, strhaný, zničený na nej oddychujem
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Skoda ze autorka nepridala novsie informacie.
Poznal som pana na okraji BA - v podstate dedina, ale jedneho dna vyslo VZN ze uz ani v tej lokalite sa nesmu chovat uzitkove/hospodarske zvierata, ale on tajne pokracoval. No zajace az tolko hnoja a smradu nevyprodukovali.
Na druhej strane co ak tento pripad je v klasickej dedine, kde chov je povoleny?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Zadávateľka asi drží bobríka mlčanlivosti...
V príspevku naozaj nie je spomenuté, či ide o dedinu alebo mesto. Bez ohľadu na to majú VZN platiť pre všetkých obyvateľov obce/mesta.
Neviem, či to je alebo nie je mimo témy, ale v tejto súvislosti som si spomenula na reláciu Hurá do záhrady, kde záhradní architekti "vyrábali" záhradu. Novostavba, záhrada obdĺžnik, z jednej strany betónový plot, z druhej na plote natiahnutá zelená fólia, ktorá vo mne vždy bude evokovať tenisové kurty... Čerešničkou na torte bolo postavenie krbu - skladačky, ktorý umiestnili na koniec drevenej terasy... Čo na tom, že max asi pol metra od toho umelohmotného plotu... Pri osádzaní vývodu zo sopúcha prišli k záveru, že veď to je v podstate jedno... Divák netušil, čo za tým plotom je... či to tušila majiteľka krbu, neviem... A možno to bolo jedno aj jej... Len ktovie, či aj tomu susedovi... Ak tam mal náhodou fixný sušiak na prádlo alebo detské pieskovisko, tak neviem, neviem... Možno ďalší, čo raz bude hľadať radu na Porade...
Naposledy upravil Oliwa : 17.05.16 at 12:22
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

ešte som nevidel. že by mal niekto krb v strede záhrady...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Oliwa
na reláciu Hurá do záhrady, kde záhradní architekti "vyrábali" záhradu.
Ak to bolo na Tv GrC, tak otázka.

...a si Ty normál, že takéto relácie sleduješ ? Lebo jeden čas bola na dotyčnej tv aj podobná, kde byty dávali dokopy.
Videl som jednu - dve časti (že sa niečomu poučím), no nevedel som, čo skôr...či sa smiať alebo plakať. Takže došlo k rezignácii a radšej som to prestal sledovať.
Zázrační fachmani sú to, čo za pár dní dať do richtiku záhradu, byt, dom dokážu...všetky technologické postupy zahodiť a robiť len tak, aby to na obrazovke dobre vyzeralo.
1 2
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

To existuje i taká relácia? No to sú mi veci..... ts,ts,ts.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať