Zavrieť

Porady

Vyplatenie autorského honoráru

Zdravím, môžete mi poradiť ako vyplatím autorský honorár autorskej zmluvy v JÚ (samozrejme v Pohode). Hľadal som analógiu s DoVP (zaregistrovať v personalistike a strhnúť to zrážkou-2% do lit. fondu)- je to schodná a správna cesta ? Ešte aby to bolo v jednom, keď mám DoVP niekým, kto má HPP niekde inde, platí tých úrazových 0,8% do SP ? - a musím ho nahlásiť do SP deň pred platnosťou dohody ? -čítal som tu o tom a chcem sa iba uistiť či som to správne pochopil-dúfam, že autorskej zmlvy sa nič také netýka.
Naposledy upravil fedos123 : 08.06.06 at 09:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    fedos123
    Zdravím, môžete mi poradiť ako vyplatím autorský honorár autorskej zmluvy v JÚ (samozrejme v Pohode). Hľadal som analógiu s DoVP (zaregistrovať v personalistike a strhnúť to zrážkou)- je to schodná a správna cesta ? Ešte aby to bolo v jednom, keď mám DoVP niekým, kto má HPP niekde inde, platí tých úrazových 0,8% do SP ? - a musím ho nahlásiť do SP deň pred platnosťou dohody ? -čítal som tu o tom a chcem sa iba uistiť či som to správne pochopil-dúfam, že autorskej zmlvy sa nič také netýka.
    Platba na Autorskú zmluvu sa vypláca znížená o 2%, ktoré odvedieš do Literárneho fondu. To je všetko. Prihlasovanie do Soc ani inej poisťovne sa nerobí. 0.8% na úrazové sa ho tiež netýka. Dotyčný si tento príjem uvádza ako príjem podľa §6 ods 2a).

    fedos123 je offline (nepripojený) fedos123

    fedos123
    Ďakujem, ale či technicky je správne zaevidovať dotyčného cez personalistiku, alebo sa s tým nehrať a spraviť iba výdaj cez banku, alebo pokladňu jemu a potom 2% literárnemu fondu ? (asi to druhé je správne, ale niesom si istý)

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    fedos123
    Ďakujem, ale či technicky je správne zaevidovať dotyčného cez personalistiku, alebo sa s tým nehrať a spraviť iba výdaj cez banku, alebo pokladňu jemu a potom 2% literárnemu fondu ? (asi to druhé je správne, ale niesom si istý)
    Sumu ti dotycny asi fakturuje, tak vyplatis fa - 2%. ktore odvedies do LF.

    fedos123 je offline (nepripojený) fedos123

    fedos123
    OK, fajn co s tym ak osoba je zamestnanna v HPP a prijem autorského honoráru je náhodný - odborná príručka 1-2x za rok honorár 8000 Sk. - faktúru mi asi nedá.- spravím iba bankový prevod 8000-2% a v texte sa odkážem na autorskú zmluvu ? a druhý prevod tie 2% na účet LF ?

    Vyplatenie autorského honoráru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.