Zavrieť

Porady

SHR, SZČO a zamestnanec v jednom - r. 2015

Ahojte, prosím Vás o radu. FO bola v r. 2015 SHR a od novembra sa stala SZČO. Súčasne celý rok bola aj zamestnaná. Dostala dotáciu ešte ako SHR, teda niekedy v apríli. Ako SZČO mala tiež príjmy. Ako to mám účtovať v PD? Predpokladám, že ak ide o jednu a tú istú osobu s jedných IČO-m, tak budem viesť všetko v jednom účtovníctve. Ale ako? Všetko spolu? Alebo mám nejako rozlíšiť účtovanie shr a živnostníka? Od novembra je už len živnostník. Musím nejako v peň. denníku rozlišovať príjmy a výdaje ako shr a príjmy a výdaje ako szčo? Keďže v DP to budem dávať do dvoch riadkov, tak asi aj v PD to budem musieť rozlíšiť. Poradíte mi? Má s tým niekto skúsenosti? Ďakujem veľmi pekne.
Naposledy upravil mondes : 01.03.16 at 19:02
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Príjmy SHR, živnostníka aj zamestnanca zdaňuješ v jednom DP. Pokial ti to účtovný SW dovoľuje bolo by vhodné cez strediská viesť samostatne účtovníctvo SHR a samostatne živnosť, lebo v DP ich budeš uvádzať v samostatných riadkoch.
    mondes Ďakujem Veronika. Účtujem v alfe plus. Takže si vytvorím 2 strediská a účtovať všetko zvlášť. A vieš mi poradiť aj to, že ak ako SHR kúpil malotraktor niekedy v júni a od novembra túto činnosť už robí ako SZČO, môže si uplatniť odpis za celý polrok a pokračovať v odpisovaní ako SZČO? Vôbec netuším ako niektoré výdaje rozdelím.
    mondes Ešte doplním, totižto mám ešte jedného SHR, ktorý je aj zamestnancom. A pýtam sa, môžem SHR uplatniť paušálne výdavky? Myslím, že áno, len pre istotu. Vďaka.

    SHR, SZČO a zamestnanec v jednom - r. 2015

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.