Zavrieť

Porady

poisťovňa kontinuita

V poisťovni kontinuita som si spravil poistku v roku 2001, so skončením v roku 2016. Teraz mi prišiel s komunálnej list, že hodnota na poistke je len 1700 eur, na poistke mám pri dožití 137tisíc korún. Viete mi poradiť vysvetliť čo mám robiť? Platil som tam roky nemalé peniaze a ked maju platit tak zrazu toto.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Treba vedieť presne, že o čo ide?
    Ak je to životné poistenie s GARANTOVANOU poistnou sumou pri dožití 137 tis korún ... tak aj toľko dostaneš (v eurách). samozrejme ak si platil predpísané sumy.
    Ale k ti to len nejaký maklér vypočítal - že PREDPOKLADANÉ zhodnotenie?? - čo si on vymyslel, že napr 20%tné zhodnocavanie - tak to si hneď na začiatku mal vedieť, že je to "búda".
    Alebo potom ešte môže ísť o investičné poistenie - tam takisto zhodnotenie nie je garantované.

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    ako napísala Katy a R, akurát najlepšie by bolo, keby si sem napísal názov (aspoň približný) toho produktu. Myslím niečo v zmysle Variabilné investičné alebo kapitálové poistenie .... Takýto začiatok stačí. Odpoveď na sumu pri investičnom alebo kapitálovom poistení už dala Katy a R.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JurajMolcan Rizikové kapitálové poistenie RK plus podľa poistky sa tých 137 tisíc ešte navyšuje o dodatočný podiel na zisku a tam je napísané že pri 12% to bude 204tisíc. Neviem či nebude problém v tom, že v 2011 tam komunálna nanútila zmenu tej poistky, že to všetky musia meniť a že je to to isté a tam je to trocha inak písané a je tam aj to že investičné životné poistenie pri sume 137tisíc.
    Katy a R a kde si zobral tých 12%?
    bóžinku - a si si ešte v roku 2011 zmenil klasickú životnú poistku s dobrou technickou úrokovou mierou na voľáku inú - asik investičnú? - no moje nervy!
    JurajMolcan Ja som to nemenil, prišli dvaja poisťováci, ešte som bol doma aj s priateľkou a začali do nás hustiť, že sa to musí prerobiť, lebo kontinuita zanikla a že je to to isté s tymi istými sumami len na papieroch komunálnej.
    Martuk nie som si celkom istý, či v roku 2001 bol pri kapitálku 12% výnos. Ďalej nechápem, podľa tvojho vyjadrenia, že najprv to bolo kapitálová a potom ťa komunálna poisťovňa "nanútila" do nejakej zmeny a zrovna do investička. Pokiaľ by to tak bolo, tak pri investičku ti nikto nevie garantovať, koľko dostaneš pri dožití sa konca zmluvy. Toto napísala už Katy a R vyššie. To, čo ti mohol dotyčný človek, ktorý s tebou uzavieral zmluvu, nakecať, že pri investičku za X rokov dostaneš XX tisíc eur na isto, je blbosť. Takto investičné poistenie nefunguje, nefungovalo a nikdy fungovať nebude, pretože investičná časť je sakra náladová a vplýva na ňu kvantum vecí, či už ekonomický, politických alebo iných.
    Martuk aha, takže ťa pekne zblbi a zarobili na tebe a nože nám ešte povedz, na koľko rokov ti dali túto novú "super zmluvu".
    Katy a R veru ty sám si to menil ... to že sa dáš na hocičo nahovoriť a neprečítaš si, čo podpisuješ už teraz neporiešiš. Tí dvaja škodní neboli ... bohužiaľ len ty.
    martuk - jasné, že 12% nebolo ... to len fiktívny predpoklad.
    JurajMolcan Hovoril som s právnikom, podľa všetkého vraj šlo o podvod zo strany tých poisťovákov z poisťovne a kedže mám svedkov tak to bude riešiť, tak aby nebola platná tá investičná poistka. Vraj sa to už bežne robí.
    bubkoch poriesis velky prd a este ta skasiruje pravnik ... vela stastia ... a rozumu
    bjuty smis Po poisťovakoch ta osklbe teraz právnik...
    Ser na to...
    dmc ..a prave pre toto kopem zo schodou kazdeho poistovaka ktory u mna zaklope - u mna su to vsetko podvodnici...
    JurajMolcan Právnik si berie 25% z toho čo vysúdi naviac oproti tomu čo s poisťovne dostanem. Dobrovoľne som to podpísal pod nátlakom a na základe zavádzajúcich rečí tých poisťovákov. Mne je jedno nech to platia aj s vlastného vrecka a vraj to budú riešiť aj policajti možno.
    Martuk tak si to podpísal dobrovoľne alebo pod nátlakom? Takto to dopadá, keď sa ľudia nechajú ukecať maklérmi a potom je vždy najhoršia poisťovňa, pričom tá za to nemôže. Totižto poisťovňa ako taká nemôže za to, aké blbosti makléri nakecajú klientom.
      zbaliť

    naxmt je offline (nepripojený) naxmt

    Pomáham ľuďom orientovať sa v zložitom svete financií a ukazujem im cestu k finančnej nezávislosti. ...viac naxmt
    Štandardne to funguje tak sa vyplatí duma dožitia tzn 4547,56€(137000SKK) + kapitálová hodnota 1700€. Čo sa týka tých 12%:

    Ak má klient na poistke 12 % tech. úr. mieru, nepripíše sa 12% , ale len 85% z toho, čo sa poisťovni podarilo zhodnotiť nad 12%. Výnos sa počíta cez matematicú rezervu.... Od percenta zhodnotenia je potrebné odčítať okrem iného aj administratívne náklady, tj. max. 2% Dúfam že som Vás moc nezamotal

    K tomu právnikovi ak bola zmluva dobrovoľne podpísaná nemyslím si, že sa Vám podarí niečo poriešiť. V každom prípade by ste mohli napísať ako to s tým právnikom nakoniec dopadlo a koľko Vás stál celý proces. Ďakujem

    poisťovňa kontinuita

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.