Zavrieť

Porady

MODELTEAM - dala som sa nachytat...a co dalej???

Dobrý deň, rada by som sa podelila o moju skúsenosť, neviem či som sa trafila do tejto témy, len neviem už kde s tejto patovej situácie. Ak mi dovolíte, opísala by som vám ju.
V denníku som našla inzerát jednej modeling. Agentúry, že hľadajú detských modelov. Kedze mam vlastne vtedy som mala 6mesacneho synčeka, tak som sa prihlásila a využila som to. Prišli sme, spísali zmluvu-na moju velkuuuu sprostosť som si ju vôbec neprecitala a podpísala, odfotili malého a išli domov. Teraz mi došla ďalšia upomienka s tým, že mam uhradiť spoločnosti za registráciu 20tisic. Ako matka na materskej je to pre mňa vysoká cena. No najviac ma mrzí ako som sa mohla dať tak nachytať.
Keď si spamatne spomínam, tak všetko hralo do karát im a nie mne. Objednali nás na 15:00, no zobrali nás až o 16:10 a môj synček už bol značné nervózny, tým pádom som bola aj ja, už som chcela mat všetko z krku, takže aj tam vidím chybu resp dôvoď, že prečo som nepreštudovala danú zmluvu. A baba len tárala o kastingoch, o aký komparz mame záujem a aký jazyk ovládam a bla bla, ale danú sumu vôbec nespomenula. Veď keby mi len povedala, že odfotíme malého a potom zaplatíte 20tisic, sa otočím na opätku a zbohom.
No teraz neviem čo ďalej, mam to zaplatiť či ignorovať? Ak to budem ignorovať, čo budem mat z toho? Prosím vás, poraďte mi, lebo už nemyslím na nič iné iba čo ďalej.
Ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Ak je zmluva podpísaná, určite to treba zaplatiť, inak ťa budú naháňať súdom.
Vždy si treba prečítať čo podpisuješ!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
žiaľ stáva sa to čo aj tebe...zmluva je vždy pri týchto "agentúrach" spísaná v ich prospech. Takže neviem či s tým niečo urobíš...možno znou si podrobne prečítať zmluvu a hľadať niečo čo by ti pomohlo.
Vieš tieto agentúry využívajú to, že všetky deti sú krásne a tak nacytajú veľa mamičiek, urobia im zopár fotiek "akože book" a za to zobetú 15-25 tisíc ale skutočnú zmluvu ti nadajú.
Možno by stálo dať podnet na prešetrenie solídnosti agentúry. Ozaj pozrela si sa či to skutočne je registrovná agentúra?
0 0
dosi dosi

dosi je offline (nepripojený) dosi

Ja by som sa obrátila na políciu a určite sa nájde daľších sto lúdí kt. takýmto podvodníkom naleteli.
0 0
saili saili

saili je offline (nepripojený) saili

Ahoj,

nebudem menovať tú firmu, ale asi viem o ktorú ide. Je mi ľúto že si na to doplatila..........
to ako by si mala postupovať, záleží od toho čo máš v tej zmluve. či je tam uvedená pokuta v prípade nezaplatenia, príp. výpoved zmluvy a pod. a podľa toho sa bude postupovať dalej.ak budeš mať čas napíš mi to.
tá dotyčná ťa ale mala aj pri rozhovore na to upozorniť.
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Po prečítaní príspevku č. 1 bez možnosti preštudovania si predmetnej zmluvy mi nedá nič iné ako súhlasiť s názorom v príspevku č.2.
Nie je to tak dávno čo v médiách rozoberali obdobné prípady. Môj názor je, že nie je potrebné absolútne reagovať na ponuky takýchto spoločností. Ale opakujem môj súbjektívny názor.
Možno stojí za úvahu zmluvu dať preštudovať právnikovi či by medzi riadkami nenašiel nejakú možnosť minimálne zníženie uvedenej sumy ak nie jej úplne či už napadnutie zmluvy pre neplatnosť; odstúpenie od zmluvy; odpustenie sumy a pod.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

a či vôbec sa nedá chytiť niečoho takého ako "uvedenie klienta do omylu". To by asi vedeli o tom niečo právnici. Tiež by som šla najprv za právnikom. Oni najskôr budú vedieť, ako sa prípadne z toho vymotať.

Škoda, že sa musíme občas poučiť aj na vlastných chybách. V každom prípade tiež sa prikláňam k:
1. overiť si nejako túto firmu
2. nechať si čas na premyslenie
3. riadne si prečítať zmluvu (hoci oni schválne píšu také dlhé zmluvy, aby sa to nikomu nechcelo čítať)
4. pýtať sa, pýtať sa, myslieť aj na takéto problémové situácie.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
ja by som len odporučil založiť túto tému ešte raz tak aby bol názov agentúry v názve témy.
Potom je aj veľký predpoklad že sa na tému dostanú ľudia, ktorí si budú hľadať informácie o agentúre cez GOOGLE alebo iné vyhľadávače...

Vôbec sa ničoho nemusíš báť ak zverejníš ich meno. Podľa toho ako sa k tebe správali ťa zjavne ťa zámerne uviedli do omylu. Napíš to presne tak ako si to písala tu v prvom príspevku, bez označovania ich za podvodníkov a podobne.

Prípade mi napíš a ja zmením názov tejto témy...

------------------------
P.S. už som dostal žiadosti od istej firmy o ktorej sa na Porade nepsíalo v ružovom svetle. samozrejme som to nechal tak bez zmazania - na to tu Porada je - aby si ľudia vedeli poradiť....
0 0
ephra1m ephra1m

ephra1m je offline (nepripojený) ephra1m

skus napisat nieco blizsie k tej zmluve - predpokladam , ze je to zmluva uzavreta podla obcianskeho zakonnika - skus napisat jej nazov, co je obsahom plnenia, sankcie, moznosti odstupenia od zmluvy - co najviac ju opis, resp. prepis. Mozno sa tam najde nejaky zakonny dovod na odstupenie, resp. neplatnost zmluvy....
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Už tu bola téme "Pochybné firmy ???". Možno by sa v nej mohlo pokračovať. Každý máme nejaké skúsenosti, tak varujme iných.
0 0
ezexyel ezexyel

ezexyel je offline (nepripojený) ezexyel

musim suhlasit s tym, ze ak je zmluva podpisana, bude nutne to zaplatit. treba si poriadne prestudovat moznosti odstupenia od zmluvy a pripadne zmluvne sankcie. rovnako ako aj zavazok mlcanlivosti, ak je dohodnuty.

a nieco ako "uvedenie klienta do omylu" nebude velmi mozne, lebo tym ze si zmluvu podpisala, dala si najavo, ze si si prestudovala jej obsah a s celym jej znenim suhlasis bez vyhrad.

ale na nejake konkretne stanovisko by bolo potrebne tu zmluvui vidiet.

btw, taka poznamocka.. na pravnikov nadavate, ale je dobre sa na nich obratit predtym, nez nieco podpisete. potom je uz zvycajne neskoro :-(
0 0
daskka daskka

daskka je offline (nepripojený) daskka

ten nazov "institucie" je MODELTEAM, kludne to zverejnite, som z toho znechutena. urobila som si aj taky domaci prieskum pomocou netu a zistila som, ze na prvy pohlad to je solidna firma, ale ako bolo uz spomenute, uz sa nachytalo viac ludi.
mozem opisat aj tu zmluvu.
1)poskytovatel sa touto zmluvou zaväzuje so suhlasom a na zaklade poverenia objednavatela poskytnut mu bezplatne zverejnenie fotografie dietata...moj syn....na nasledujucom Headsheet-Poster KIDS, z fotomapy zhotovenej v zmysle tejto zmluvy odplatne poskytovatelom v rozsahu 30az40 foto pre modeling, z toho 10najlepsich vo zväčšenom formate, vratane negativu v elektronickej podobe na CD a sedkartu. Predmetom tejto zmluvy nie je objednavka ani sprostredkovanie akychkolvek sluzieb a vztahov objednavatela s tretimi osobami( fotografmi, spolocnostami...), ktori si na stranke agentury prehliadnu postery a sedkarty. Sprostredkovanie poskytne poskytovatel iba na zaklade uzavreteho pisomneho dodatku alebo osobitnej zmluvy medzi zmluvnymi stranami.
2)objednavatel sa zavazuje zaplatit poskytovatelovi odmenu, stanovenu dohodou zmluvnych stran na sumu 20tisic....perom je dopisane 4mesacne splatky
3)odmena je splatna uhradou platobnou kartou v sidle spolocnosti poskytovatela v den podpisu tejto zmluvy. Ak je objednavatel v omeskani s uhradou odmeny, zavazuje sa platit poskytovatelovi uroky z omeskania vo vyske dvojnasobku zakladnej sadzby vyhlasenej NBS k prvemu dnu omeskania s platbou do dna zaplatenia(6%)
4)objednavatel prehlasuje, ze bol pocas telefonickeho rozhovoru za ucelom poskytnutia sluzieb poskytovatelom a osobneho predstavenia v jeho sidle vyslovne upozorneny na skutocnost, ze uzavretie tejto zmluvy nema vyznam pre pripad jeho zaujmu iba o jedno uverejnenie reklamy v casopise...co je blbost, nikto mi nic nepovedal.
5)objednavatel sa zavazuje zaplatit poskytovatelovi zmluvnu pokutu vo vyske dohodnutej odmeny v ods 2 a urokov z omeskania pocitanych podla ods 3 do dna zaplatenia, ak sa nedostavi s dietatom dna ...kedy som tam bola...za ucelom splnenia zavazku poskytovatela a suhlasi so zapocitanim uhradenej odmeny a urokov z omeskania na uhradu zmluvnej pokuty.
6) zmluvne strany prehlasuju, ze zmluvu uzavreli po vzajomnej dohode, jej ustanovenia prerokovali, ich zneniu porozumeli a na znak suhlasu ju potvrdzuju podpismi.
7)tato zmluva bola uzatvorena v dvoch exemplaroch, z ktorych kazdy ucastnik odbdrzi jeden, mozno ju menit iba pisomnou dohodou podpisanou obidvoma zmluvnymi stranami a objednavatel nemoze od nej odstupit.
8)tato zmluva nadobuda ucinnost dnom jej podpisu obidvomi zmluvnymi stranami.
takze to je ona, idete ma ukamenovat?
0 0
saili saili

saili je offline (nepripojený) saili

no priznávam že to písal niekto "veľmi šikovný"! neboj ukameňovať ta nejdeme....tada aspon ja nie........!!!!
tak: v odseku 2 sa uvádza že: objednavatel sa zavazuje zaplatit poskytovatelovi odmenu, stanovenu dohodou zmluvnych stran na sumu 20tisic....perom je dopisane 4mesacne splatky!
podľa toho by to malo byť tak, že vy ste sa na tej odmene dohodli. možeš sa brániť tým, že si sa nedohodla na žiadnej odmene, resp. nikto sa s tebou nedohadoval.
a dalej:
3)odmena je splatna uhradou platobnou kartou v sidle spolocnosti poskytovatela v den podpisu tejto zmluvy. Ak je objednavatel v omeskani s uhradou odmeny, zavazuje sa platit poskytovatelovi uroky z omeskania vo vyske dvojnasobku zakladnej sadzby vyhlasenej NBS k prvemu dnu omeskania s platbou do dna zaplatenia(6%)
tot mi tiež nejde do hlavy.....prečo ťa potom neupozornili, ked si už tú zmluvu podpísala, že to máš hned v ten den uhradiť.
NO ja tvojom mieste by som určite šla za právnikom. neviem čo ti on aký postup poradí, ale mal by sa zamerať na to, že si nebola oboznámená s tou dohodou medzi zmluvnými stranami na tej dohode a teda neplatnosť zmluvy. ak je dobrý tak by to mal zvládnuť.
0 0
saili saili

saili je offline (nepripojený) saili

ten koniec som trochu domotala, ale dúfam že sa v tom vyznáš.......
0 0
ezexyel ezexyel

ezexyel je offline (nepripojený) ezexyel

saili
no priznávam že to písal niekto "veľmi šikovný"! neboj ukameňovať ta nejdeme....tada aspon ja nie........!!!!
tak: v odseku 2 sa uvádza že: objednavatel sa zavazuje zaplatit poskytovatelovi odmenu, stanovenu dohodou zmluvnych stran na sumu 20tisic....perom je dopisane 4mesacne splatky!
podľa toho by to malo byť tak, že vy ste sa na tej odmene dohodli. možeš sa brániť tým, že si sa nedohodla na žiadnej odmene, resp. nikto sa s tebou nedohadoval.
a dalej:
3)odmena je splatna uhradou platobnou kartou v sidle spolocnosti poskytovatela v den podpisu tejto zmluvy. Ak je objednavatel v omeskani s uhradou odmeny, zavazuje sa platit poskytovatelovi uroky z omeskania vo vyske dvojnasobku zakladnej sadzby vyhlasenej NBS k prvemu dnu omeskania s platbou do dna zaplatenia(6%)
tot mi tiež nejde do hlavy.....prečo ťa potom neupozornili, ked si už tú zmluvu podpísala, že to máš hned v ten den uhradiť.
NO ja tvojom mieste by som určite šla za právnikom. neviem čo ti on aký postup poradí, ale mal by sa zamerať na to, že si nebola oboznámená s tou dohodou medzi zmluvnými stranami na tej dohode a teda neplatnosť zmluvy. ak je dobrý tak by to mal zvládnuť.
tieto vyhrady su sice moralne spravne, ale z hladiska prava neprejdu. je tam totiz nieco take ako:
6) zmluvne strany prehlasuju, ze zmluvu uzavreli po vzajomnej dohode, jej ustanovenia prerokovali, ich zneniu porozumeli a na znak suhlasu ju potvrdzuju podpismi.
myslim, ze blizsie to netreba rozvadzat.
tym, ze si obdrzala navrh zmluvy, bola si upozornena na vsetky skutocnosti, ktore su v nej upravene. a kedze si ju aj podpisala, znamena to, ze si si precitala podmienky zmluvneho vztahu a ze s nimi suhlasis. :-(
nechcem byt cynicky, ale s tymto sa uz podla mojho nazoru vela spravit neda. je mozne, ze nejaky iny pravnik najde riesenie, ale podla mna tym, ze zmluva bola podpisana v takomto zneni nie je mozne dovolavat sa, ze si o niecom nevedela....mala si predsa tu zmluvu v ruke a nik ta nenutil podpisovat. je tam par "blbych" ustanoveni, ktore by sa dali napadnut, ale povinnost zaplatit by to nijako neovplyvnilo. a to nevravim o tom, ze suma sa zvysuje o dohodnute uroky z omeskania.
0 0
ezexyel ezexyel

ezexyel je offline (nepripojený) ezexyel

a este:
"podľa toho by to malo byť tak, že vy ste sa na tej odmene dohodli. možeš sa brániť tým, že si sa nedohodla na žiadnej odmene, resp. nikto sa s tebou nedohadoval."
tym, ze si zmluvu podpisala, dohodla si sa... da sa povedat, ze zmluva je pisomna dohoda
0 0
Manon Manon

Manon je offline (nepripojený) Manon

Mily Ezexyel,

plne s Tebou súhlasím, až na tú poslednú vetu.
Ja sa totiž súdim už 11 rokov, sú to spory, v ktorých si evidentne uplatňujem svoje právo a zatiaľ len každý advokát natŕčal ruku a nič neurobil!
A ani by mi to tak nevadilo, keby nepýtali nekresťanské sumy. Čo vidí aj laik, keď ich vidí v akých priestoroch sedia, ako bývajú, na čom sa oni a ich rodiny vozia, ako sú obliekaní
Takže majú sa veľmi dobre ešte pred tým, ako urobia dobre svojmu klientovi formou úspešne a rýchlo skončeného sporu.

Prepáč, ale je to tak!!!
0 0
ezexyel ezexyel

ezexyel je offline (nepripojený) ezexyel

Manon
Mily Ezexyel,

plne s Tebou súhlasím, až na tú poslednú vetu.
Ja sa totiž súdim už 11 rokov, sú to spory, v ktorých si evidentne uplatňujem svoje právo a zatiaľ len každý advokát natŕčal ruku a nič neurobil!
A ani by mi to tak nevadilo, keby nepýtali nekresťanské sumy. Čo vidí aj laik, keď ich vidí v akých priestoroch sedia, ako bývajú, na čom sa oni a ich rodiny vozia, ako sú obliekaní
Takže majú sa veľmi dobre ešte pred tým, ako urobia dobre svojmu klientovi formou úspešne a rýchlo skončeného sporu.

Prepáč, ale je to tak!!!
to bude asi tym, ze advokat poskytuje pravne rady a nie vyhrava spory...
ale to sem nepatri, dasske tym nepomozeme... a pokial sa nemylim, na porade je mnoho pravnikov, ktory poskytuju rady zadarmo, takze tvoj nazor sa ma trosku dotyka!!!
0 0
Manon Manon

Manon je offline (nepripojený) Manon

1)poskytovatel sa touto zmluvou zaväzuje so suhlasom a na zaklade poverenia objednavatela poskytnut mu bezplatne zverejnenie fotografie dietata...moj syn....na nasledujucom Headsheet-Poster KIDS, z fotomapy zhotovenej v zmysle tejto zmluvy odplatne poskytovatelom v rozsahu 30az40 foto pre modeling

>>nema sa vyzadovat uhrada tejto sumy az potom, co:
1/ objednavatel poveri poskytovatela na uverejnenie fotografii?? Existuje nejake poverenie?
2/ poskytovatel vyda objednavatelovi 30-40 fotiek, s ktorymi by mal poskytovatel suhlasit a az potom uhradit predmetnu sumu? Ak urobili len 1 fotku, tak bez fotomontaze nevyrobia dalsie. Tak za co vlastne ta platba????

Som len laik, ale sa snazim vyuzivat svoj lebecny potencial :-)))
Možno sa mylim, tak sorry.
0 0
ezexyel ezexyel

ezexyel je offline (nepripojený) ezexyel

Manon
1)poskytovatel sa touto zmluvou zaväzuje so suhlasom a na zaklade poverenia objednavatela poskytnut mu bezplatne zverejnenie fotografie dietata...moj syn....na nasledujucom Headsheet-Poster KIDS, z fotomapy zhotovenej v zmysle tejto zmluvy odplatne poskytovatelom v rozsahu 30az40 foto pre modeling

>>nema sa vyzadovat uhrada tejto sumy az potom, co:
1/ objednavatel poveri poskytovatela na uverejnenie fotografii?? Existuje nejake poverenie?
2/ poskytovatel vyda objednavatelovi 30-40 fotiek, s ktorymi by mal poskytovatel suhlasit a az potom uhradit predmetnu sumu? Ak urobili len 1 fotku, tak bez fotomontaze nevyrobia dalsie. Tak za co vlastne ta platba????

Som len laik, ale sa snazim vyuzivat svoj lebecny potencial :-)))
Možno sa mylim, tak sorry.
)poskytovatel sa touto zmluvou zaväzuje so suhlasom a na zaklade poverenia objednavatela poskytnut mu bezplatne zverejnenie fotografie dietata...moj syn....na nasledujucom Headsheet-Poster KIDS, z fotomapy zhotovenej v zmysle tejto zmluvy odplatne poskytovatelom v rozsahu 30az40 foto pre modeling, z toho 10najlepsich vo zväčšenom formate, vratane negativu v elektronickej podobe na CD a sedkartu. Predmetom tejto zmluvy nie je objednavka ani sprostredkovanie akychkolvek sluzieb a vztahov objednavatela s tretimi osobami( fotografmi, spolocnostami...), ktori si na stranke agentury prehliadnu postery a sedkarty. Sprostredkovanie poskytne poskytovatel iba na zaklade uzavreteho pisomneho dodatku alebo osobitnej zmluvy medzi zmluvnymi stranami.

zverejnenie je bezplatne....uhrada je za vyhotovenie fotomapy...pokial by tato foto mapa nemala predpisanych 30-40 fotiek, snad by sa s tym dalo nieco robit...

ma ich??
0 0
daskka daskka

daskka je offline (nepripojený) daskka

manon, asi som aj ja laik alebo amater...no ako si to napisal, tak to znie logicky a uplne ma to vystihuje. ja som nikoho nepoverila, ani sa mi nepaci to oznacenie, ze som objednavatel.
a k bodu 2 sa uz nerozumiem, ale ziadne fotecky ja uz necem.
ja viem, ze som tu zmluvu mala citat, xkrat som si uz vynadala a tak velmi ma to mrzi, viem aj ze to nikoho nezaujima, ze ma to mrzi...
a inak, uz mi dosla aj upomienka a v nej stoji: uplatnime si PRAVO a podla zmluvy vam zapocitame 100%penale...
neviem, mozno som blba, ale kde v tej zmluve su spomenute tie penale? ci sa to vola nejak inak v tej zmluve?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať