Zavrieť

Porady

platba kartou v tescu

je normalne ze platba v tescu platobnou kartou v samoobsluznej pokladni sa mi zobrazi v pohyboch na bankovom ucte niekedy az za 3-4 dni ? to si uz ani nepamatam ci som tam vtedy bol a kolko platil. ucet mam v TB, je to normalne ? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To nezalezi ani tak od Tesca, ale od banky, ktora im prevadzkuje terminaly a tvojej banky. Je to normalne, zvycajne ale tato suma byva uz na karte blokovana a vidis jej vysku na svojom ucte ci karte. 3-4 dni su v pohode.
    vicktor Este by to mohla byt off-line platba, vtedy nie je viditelna ako blokacia.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    ak platíš bezkontaktne,tak tá doba je dlhšia.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 aky by to malo mat logicky dovod?
    kopretinka veľa ľudí nechce platiť bezkontaktne práve z tohoto dôvodu,že to trvá omnoho dlhšie,kým sa to zobrazí v internetbankingu.Mám to aj ja vyskúšané.Na logický dôvod sa opýtaj toho,kto to vymyslel.
    vicktor Naco by to vymyslal? Aky "uzitok" je z toho aby informatici umyselne predlzili lehotu na prevod penazi?
    ivka70 to by ma zaujimalo, ako si to odskusala. na tom istom terminali si zaplatila bezkontaktne a potom vzapati kontaktne a ta bezkontaktna platba prisla neskor?
    pochop, ze bezkontaktny pristup je len o sposobe overenia karty, nic to nemeni na pozadi platby, nemoze tam byt rozdiel
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Veľa ľudí má účty vo veľa bankách. Každá banka má iné podmienky, kedy sa realizuje a zobrazí pohyb na účte. Ja keď platím bezkontakt, alebo i kontakt, ešte ani pokladňa bloček nevypľuje a už mi pípne SMS-ka o pohybe.
    Inak - banky majú tzv. uzávierku, do ktorej doby sa ešte realizujú on-line platby. Po tejto uzávierke sa pohyb vykoná ihneď po otvorení účtovného dňa (pozor - nemýliť si to s otváracími hodinami banky!)
    A u TB je to PRAVIDLOM! On-line platby (teda i "bezkontak") majú "meškanie"
    A za ďalšie - či je to bezkontakt, alebo kontakt platba kartou - stále je to jeden druh on-line platby - nie je medzi nimi v spôsobe spojenia terminálu a banky ŽIADNY rozdiel. Rozdiel je akurát v tom, ze pri bezkontakte nemusíš PIN zadávať.
    A môj názor je, že bezkontak je dokonca rýchlejší spôsob - karta je overovaná len svojim číslom v čipe, pri klasickom musí ešte overovať PIN (a to poslať na terminál a zobraziť) - čo je (síce zlomky sekúnd) práve tá "strata" času.
    bubkoch opat kopa nezmyslov ...
    tu to mas vysvetlene .. .studuj
    http://www.etrend.sk/financie/do-deb...edovolite.html
    misoft Pozri sa na dátum článku! 2 roky starý!
    Banky majú už iné podmienky.
    Ale rýchlosť záleží od banky, s ktorou je terminál spojený. A potom aj "prepojenie" medzi bankami - ako rýchlo realizujú "prevody".

    Mimochodom - v tom článku je už teraz jedna neaktuálna informácia. Pokiaľ máš IB - tak o tom, že si v mínuse sa dozvieš ihneď. Teda aspoň mne v oboch prípadoch vyhodí aktuálny stav na účte - ten disponibilný. Takže informácie sú sto rokov za opicami.
    A ešte niečo, viaceré banky zaviedli paypass platby na 20€ - ale len raz za 24 hodín (pretože boli prípady, že odcudzili kartu a 20-kami takto nakupovali, kým na účte niečo bolo....).
    http://finanza.sk/technologia-paypas...-ako-5-sekund/
    http://www.paypass.sk/stranka/1/co-j...ba-mastercard/
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Xardas Ave zaplatim kartou a doklad vyhadzujem...blocky si ja veru z bezneho nakupu neodkladam...
    Tweety tak sa potom nečuduj
    Xardas Ave no odkladat si kazdy blocek od troch rozkov to snad nerobis ani ty...len 4 dni mi prisla uz dlha doba, ale kolegyna o prispevok nizsie vysvetlila na co som sa pytal...
    Tweety je to tak, skoro v každej banke
      zbaliť

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    platba moze byt online a offline. Vacsina bezkontaktnych platieb je offline, preto moze nastat sklz par dni.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Áno - môže byť - do následujúceho dňa. Ale v Tescu sú terminály on-line a aj tie paypass - tie terminály totiž platíš do 20€ paypass a na 20€ cez PIN.
    Ako to "funguje":
    http://finanza.sk/technologia-paypas...-ako-5-sekund/
    jelalim Asi nakupujeme v inom tesku, ale s mojou kartou je to takmer vzdy offline.
    misoft Alebo máš inú banku....
    vicktor jelalim, ako vies? Chodievam do tesca BA Kamenne namestie, vsimol som si ze na terminale sa na chvilu objavi off-line, karta ke kontaktna, iba raz som pozrel ihned do IB a blokacia tam bola.
      zbaliť

    platba kartou v tescu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.