Zavrieť

Porady

Náhodne zistený dlh

dobrý den, potrebovala by som poradiť, v pondelok som sa "náhodou" dozvedela v t-mobile , že som na čiernej listine u nich keď mi to pozreli a povedali že nechápu z akého dôvodu všetko mám v poriadku ale pre istotu aby som si zavolala vymáhacej spoločnosti. Dlh ktorý vznikol ešte pred 13 rokmi za zmluvu na ktorú sa už vôbec nepametám a na tej mám zmluvnú pokutu a úroky vo výške 1100€, a ked som sa jej pýtala od kedy je tam tá pokuta tak mi zahlásila od roku 2013 a medzi časom to t-mobil presunul k nim, ale mne nedal nikto vedieť ani o pokute a ani o tom že to posúvajú, ked som sa jej pýtala prečo ma nik neinformoval pani mi tvrdila že posielali upomienku poštou, ale neviem kam ked na moju adresu nič nedošlo a pri tom mi chodia od nich faktúra za paušál každý mesiac a internetová faktúra tiež...chcem sa spýtať či nemali povinnosť ma informovať (priznám sa nevedela som o dlhu , ale keby ma kontaktovali skôr tak nemusela sa suma tak vyšplhať) o vystavení zmluvnej pokuty, a že to posúvajú inej spoločnosti.
Ďakujem
Naposledy upravil Sona1977 : 13.09.16 at 10:35 Dôvod: chcem sa spýtať či nemali povinnosť ma informovať ? Majú nárok na tie úroky ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Náhodne zistený dlh

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.