Zavrieť

Porady

Príspevok na odvody za zamestnanca

Od 1.7. máme zamestnaného zamestnanca cez UPSVaR, s úradom máme podpísanú dohodu, že nám budú preplácať 95 % z celkovej ceny práce, najviac však vo výške 520 €. Takže za júl som spravila mzdu normálne, CCP bola cca 657 € (z toho zamestnancove odvody sú cca 65 €) , takže 95 % z ccp by malo byť 624,15 €. Keďže je tam limit , dostali sme len tých 520 €, čo je pri prepočte 79 % z CCP.
To znamená, že aj odvody, ktoré vraciam zamestnancovi v augustovej výplate nebudú celých 65 €, ktoré skutočne odviedol, ale len 79% z nich (51,35 €) ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    A prečo mu chcete vracať odvody? Cez aký projekt zamestnávate? Predpokladám, že ide o "Cesta z kruhu nezamestnanosti".

    Vy zamestnáte človeka z ÚP, vybavíte si naňho tú dotáciu. Po mesiaci mu urobíte mzdu, povedzme tých 486 eur a následne požiadate na predpísaných tlačivách ÚP o refundáciu miezd. ÚP Vám preplatí 95%, teda max. 520 eur a hotovo. Nič netreba zamestnancovi vracať.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anna628 Dobrý deň, ďakujem za odpoveď, presne o tento projekt ide. Takže zamestnancovi netreba vracať nič?? Úprimne poviem, to som si našla na nete, že treba mu vrátiť tie odvody, kedže nám ich úrad preplatil. A môžem sa opýtať,máte s tým skúsenosti?Máte to overené? Môžem sa teda držať vašej rady?
    mondes Áno, presne takýto projekt máme aj my. A cca. 3 roky robím žiadosť podľa § 60, kde je to obdobné, teda taktiež ide o preplácanie odvodov a za celý čas sme zamestnancovi nevrátili nič. Môžem vedieť, kde ste to čítali?

    Veď keď ideme na to logicky. Vy zamestnáte zamestnanca z ÚP. Dáte mu mzdu, on je spokojný. A vy tým, že ste ho zobralli z ÚP a ponížili ste nezamestnanosť, tak máte možnosť si vybaviť dotáciu na preplatenie časti jeho mzdy. Ak teda tú možnosť máte, tak ju využijete a vybavíte si potrebné doklady. Je to Vaša práca naviac, ale kvôli dotácii sa to oplatí. Nie?
    anna628 Našla som to vo veľa príspevkoch aj tu na porade..tento je asi starší, ale boli medzi nimi aj novšie..
    http://www.porada.sk/archive/index.php/t-130701.html
    Tak to ste ma teda ptešili, lebo ja som spravila mzdu bez vrátenia tých odvodov a bála som sa že to budem musieť opravovať
    anna628 http://www.porada.sk/archive/index.php/t-180172.html
    A tu je také čosi spomenuté tiež..
    mondes No, práve som toto pozerala. Ale ak ste pozorne čitali, tak by Vám malo byť jasné, že tam sa jedná o § 50 a teda ide o príspevok, ktorý prepláca odvody na zdravotné a sociálne poistenie zamestnávateľovi, tak aj zamestnancom. V tomto prípade je možné, že je potrebné tie odvody zamestnancovi vrátiť. Ale my máme príspevok podľa § 54 a ten je na podporu vytvárania pracovných miest. To je o inom. Takže nemusíte nič vracať. Dúfam, že to chápem správne. Snáď sa ešte niekto vyjadrí.
    anna628 JOj no ty by bolo naozaj super, ešte raz vám veľmi pekne ďakujem za váš čas :-)
      zbaliť
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Rada by som sa spýtať, akú hrubú mzdu máte so zamestnancom podpísanú?? Celkom nerozumiem: CCP je podľa Vás 486,-plat brutto x /krát/ 1,352 koeficient pre odvody... ??? Ďakujem chcela by som to pochopiť, lebo uvažujeme nad niečím podobným...a ešte doplňujúca otázka: úrad práce prepláca tých 520,-EUR načas??? a ešte nerozumiem: " odvody ktoré VRACIAM zamestnancovi....."
    anna628 Nemám momentálne zmluvu pri sebe,takže presnú HM si nepamätám. Dolaďovali sme ju podľa dohody z UPSVar. a tých 520 € nám prvý krát prišlo za júlovú mzdu 21.9. Záleží to vždy od toho, kedy zanesiete žiadosť na úrad, lebo majú na vybavenie 30 dní.
    Ingrid Ondruskova Ďakujem za odpoveď.....

    Príspevok na odvody za zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.