Zavrieť

Porady

zmena trvalého pobytu ak mi končí občiansky preukaz

dobrý deň

chcela by som sa opýtať.
o dva dni mi končí občiansky preukaz ale potrebujem prehlásiť aj trvalý pobyt kedže sme sa akurát aj presťahovali. môžem isť na obecný úrad a začať vybavovať zmenu trvalého pobytu alebo si musím dať spraviť najskôr nový OP a az potom meniť trvalý pobyt a potom znovu menit OP???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Zmena trvalého bydliska zaberie 5 minut času. Návšteva na mestskom urade, vybavila som za 5 minut a hned som mohla isť aj na políciu v ten den. Su prepojení, takže na policii to hned videli.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Katy a R, Tweety, Žabinka, slnecnica1, Mária27
    5
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivana 12 tak to je super dnes to po robote stihnem hádam na úrade a zajtra na polícii zatiaľ vám ďakujem za pomoc
    zk24 Odporučam bolo treba vyplniť prihlasovací lístok akýsi, a nezabudnuť si so sebou zobrať LV k nehnuteľnosti - original (nepačil sa im taky čo som vytlačila z internetu, ale nakoniec mi ho pani uznala).
    ivana 12 a čo povedia na kópiu??? či potrebujú úplne doslova že originál vytiahnutý z katastra???
    zk24 Neviem povedať čo povedia na kopiu, hlavne musi byť nejaky novy. Na pošte maš LV na počkanie. Vravim že mne nakoniec uznali aj ten z internetu, aj ked sa jej to nepačilo. spravila som smutne oči, a podarilo sa
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    teraz ho máš platný, tak si nahlás zmeny TP a následne vybavíš nový OP:
    ivana 12 nehrozí tam potom pokuta ak pôjdem na políciu už s neplatným OP???
    ivka70 Hrozi (aj ked ju zvycajne nedavaju). Ale to este stale stihas s platnym OP. Myslim, ze do neplatneho ti uz zmenu neurobia.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zmenu TP si mozes vybavit len s platnym OP.
    Takze je na tebe, ci to stihnes za 2 dni.
    Príspevok zbalený
    spam
    KEJKA to je pravda, ale poznám exota, ktorý mal polroka neplatný OP a vybavil nový bez pokuty.

    zmena trvalého pobytu ak mi končí občiansky preukaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.