Zavrieť

Porady

Halierové vyrovnanie v Alfe

S týmto programom už pracujem dlho, ale to halierové vyrovnanie mi robí problém. Takže fa znie : 19% =(1137,50+216,10) 1353,60 a 0% = -0,10. Do knihy záväzkov napíšem riadne výslednú rozpísanú sumu 1353,50 , ale problém mi robí PD - tam mám vykonať 2 zápisy alebo ako ? Asi sa neviem správne vyjadriť, ale cez F7 mi hodí z knihy záväzkov celú čiastku a halierové vyrovnanie som sa dočítala, že mi nemôže ovplyvňovať čiastku - nákup tovaru, lebo v tej kolónke mi prakticky zníži základ dane o tých 0,10 hal. čo mi potom vychádza na 1137,40 a správne má byť 1137,50 . Halierové vyrovnanie má byť v réžií takže asi musím spraviť dve zápisy ? Prosím poraďte, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Nemusíš dávať halierové vyrovnanie druhým zápisom do réžie. V tom istom doklade choď iba cez rozpis sumy a vyrovnanie daj do nulovej DPH. Je to v poriadku. Ak chodíš v PD cez F7, tak už v záväzkoch daj halierové vyrovnanie v rozpise do nulovej a tak i to potom preberie aj do PD.

    Halierové vyrovnanie v Alfe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.