Zavrieť

Porady

stravne listky, resp. ceniny v JU Money S3

ako je najlepsie viest knihu cenin v JU Money S3? Je pohodlnejsie vytvorit pokladnu cenin alebo sklad na ceniny?
faktury za stravne listky uhradzam vzdy cez bankovy ucet.
asi najpraktickejsie je vytvorit ten sklad a vytvarat prijemky a vydajky bez uhradzania a pohybov v penaznom denniku, nie?
Usporiadat
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

pokusim sa nacrtnut mozne postupy, ale budem rad ked napise niekto s lepsim alebo jednoduchsim postupom.
pokladna cenin - vytvorime novu pokladnu.
1 - fakturu uhradenu cez banku zauctujeme ako vydaj na priebezne polozky (cize ani danovy, ani nedanovy vydaj), saozrejme spostredkovatelsky polatok do rezie
2 - zarovne hned na pokladnu cenin zauctujeme prijem z prebeznych poloziek v sume stravnych listkov
3 - potom pri skutocnej spotrebe urobime vydaj stravnych listkov, tento uz rozuctujeme na danovy a nedanovy vydaj

nad uctovanim cez sklad cenin som rozmyslal, ale riesenie mi pripadalo nepsravne, skuste niekto nacrtnut.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Myslím, že tak, ako si to napísal je to celkom v poriadku aj do výkazu o majetku sa Ti to potom dostane do správnej kolónky. Ak by si to chcel robiť cez sklad, potom by bolo nutné upraviť výkazy, pretože by sa Ti to objavilo pravdepodobne v tovare alebo materiáli.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

ano, kvoli tym vykazom som potom riesenie cez sklad zavrhol, nesedelo by to.
0 0
Bodingerová Bodingerová

Bodingerová je offline (nepripojený) Bodingerová

Stravné lístky, ich nákup evidujeme na účte 213-Ceniny/ hodnota stravného lístka/. Pri výdaji účtujeme ako výdaj stravných lístkov D 213 a MD 527 - 55%, 472 - dohodnutý príspevok zo SF, 335 - ako pohľadávka voči zamestnancom.
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Bodingerová
Stravné lístky, ich nákup evidujeme na účte 213-Ceniny/ hodnota stravného lístka/. Pri výdaji účtujeme ako výdaj stravných lístkov D 213 a MD 527 - 55%, 472 - dohodnutý príspevok zo SF, 335 - ako pohľadávka voči zamestnancom.
samozrejme správny postup v podvojnom účtovníctve, len pôvodná otázka znela na postup v rámci jednoduchého účtovníctva..
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ahojte, potrebovala by som, či by mi niekto poradil, či to mám dobre:
1. zaúčtovanie fa výdaj na pribež.položky, poplatky réžia
2. vytvorila som pokladňu cenín
3. do pokladne som zaevidovala príjem z prieb.pol. cenu stravných lístkov z faktúry
4. na konci mesiaca som vyrátala 20x89=1780 a vystavila výdav.pokl.dokl. so zaúčtovaním do réžie v sume 1780,-. Je to prosím Vás dobre? ďakujem
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

ano, aj ja to tak robim. okrem toho som si ale este zalozil v sklade skupinu "stravne listky", kde si evidujem ich pocty, prijem ks podla FA a potom mesacne vydaje...evidujem ich v nulovej hodnote (aby mi neovplynovali vykazy), cisto iba pocet kusov...tak vzdy viem kolko ks mam este k dispozicii
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Pru Pozri príspevok
Ahojte, potrebovala by som, či by mi niekto poradil, či to mám dobre:
1. zaúčtovanie fa výdaj na pribež.položky, poplatky réžia
2. vytvorila som pokladňu cenín
3. do pokladne som zaevidovala príjem z prieb.pol. cenu stravných lístkov z faktúry
4. na konci mesiaca som vyrátala 20x89=1780 a vystavila výdav.pokl.dokl. so zaúčtovaním do réžie v sume 1780,-. Je to prosím Vás dobre? ďakujem
http://www.porada.sk/553250-post33.html
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ešte by som sa opýtala, či mi to nejako nebude vadiť v tej pokladni, lebo v denníku som pozerala zaúčtovanie, mám príjem do pokladne cenín napr. 5000,- a výdaj 1700, síce po vyčerpaní sa mi pokladňa vynuluje, ale čo zostatkom na konci roka, sa mi to premietne do výkazov, bude to dobre? Ja som tiež rozmýšlala nad tým skladom stravných lístkov, ale som si urobila v exceli knihu cenín a tam si to evidujem, zatiaľ to bude pre mna jednoduchšie a po čase ked to budem mať zabehnuté, uvidím. ďakujem
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

preto je to v knihe cenin, aby sa to zobrazilo vo vykazoch. ak by to bolo evidovane v sklade v skutocnej hodnote, tiez sa to objavi vo vykazoch, ale v nespravnej kolonke.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ešte som narazila na jeden problém, do pokladne cenín účtujem len sumu lístkov, ale ako potom rozúčtujem poplatok, ten dám z pokladne Sk ako réžiu, ale platilo sa to spolu, ešte by som toto potrebovala doriešiť. dík
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ako vyriešim tie poplatky, prosím poraď mi. díky moc
0 0
Theo Theo

Theo je offline (nepripojený) Theo

dôchodca
Prečo by mal byť problem na konci roka?Je dostatok nastrojov ako to hodiť do výkazov-nie?
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

Pru Pozri príspevok
Ešte som narazila na jeden problém, do pokladne cenín účtujem len sumu lístkov, ale ako potom rozúčtujem poplatok, ten dám z pokladne Sk ako réžiu, ale platilo sa to spolu, ešte by som toto potrebovala doriešiť. dík
ake poplatky? myslis spracovatelsky resp. sprostredkovatelsky?
ved na tej fakture to mas rozpolozkovane na listky a na ten poplatok. listky das clenenie vydaj na proebezne polozky a poplatok das clenenie rezia. nasledne si das prijem do pokladne cenin v sume tych listkov clenenie prijem z priebeznych poloziek.

ved spravne uctovanie si uz uviedla vo vcerajsom prispevku o 09:53 PM, tak kde mas problem?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Vieš o čo mi ide, už som z toho zblbnutá. Takže do pokladne cenín prijme lístky v hodnote bez poplatkov. To je príjem na prieb.pol. Ale ide mi o to, že ako zaúčtujem platbu výdaj z pokladne Sk a uhradím tým faktúru, to ma pomýlilo, lebo je tam nejako veľa pokladní.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

lebo mi stále bude vyskakovať tá faktúra ako neuhradená. V podstate zaúčtovanie faktúry sa mi nezobrazí nikde, až po úhrade sa zobrazí zaúčtovanie.
No uhradila som ju z pokladne Sk, faktúra sa mi zaúčtovala správne, V prieb. pol. a réžia. Ale aké účtovanie dám vo výdavkovom doklade? VNZD? dík ale fakt som z toho domotaná
Naposledy upravil Pru : 05.12.07 at 16:07
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

tu fakturu uhradzaj jednym dokladom, tak ti nema ako ostat neuhradena. rozuctovat treba uz tu fakturu (na reziu a priebezne polozky), nasledna uhrada pokladnicnym alebo bankovym dokladom moze mat lubovolnu predkontaciu, pretoze do penazneho dennika ide predkontacia z faktury.
takze pokial ma faktura spravne predkontacie, hradiaci doklad moze mat predkontaciu napriklad aj "nakup tovaru" a v PD to bude zauctovane spravne podla faktury. mozes si to skontrolovat tlacitkom "zauctovanie"
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ďakujem za rady, už to mám urobené, dúfam, že je to dobre, ešte ma napadlo k pokladni cenín si tlačíš aj doklady? Máš tam zvlášť číselný rad? U SZČO to mám už doriešené, ale idem robiť prvýkrát pre zamestnankyňu. SZČO jej dala stravné lístky na začiatku mesiaca v počte 22 ale teraz jej robím výplatu a mala deň dovolenky, čo s tým lístkom, zarátam jej len 21? Ď
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Pru Pozri príspevok
ďakujem za rady, už to mám urobené, dúfam, že je to dobre, ešte ma napadlo k pokladni cenín si tlačíš aj doklady? Máš tam zvlášť číselný rad? U SZČO to mám už doriešené, ale idem robiť prvýkrát pre zamestnankyňu. SZČO jej dala stravné lístky na začiatku mesiaca v počte 22 ale teraz jej robím výplatu a mala deň dovolenky, čo s tým lístkom, zarátam jej len 21? Ď
Za dni kedy nevznikol nárok na SL, treba znížiť počet SL pri nasledujúcom výdaji .
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Takže môžem zaúčtovať vydané 22 lístkov aj jej strhnúť z výplaty a v nasledujúcom mesiaci jej dám o jeden menej?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať