Zavrieť

Porady

dan z prijmu,alebo odvody do fondov?

Chcela by som sa opytat ako v Alfe zaradim pri vydavkoch, ked platim dan z ich prijmu danovemu uradu. Je to odvod do fondov, alebo dan z prijmu?
A odvody do socialky je su odvody do fondov predpokladam. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adulique
    Chcela by som sa opytat ako v Alfe zaradim pri vydavkoch, ked platim dan z ich prijmu danovemu uradu. Je to odvod do fondov, alebo dan z prijmu?
    A odvody do socialky je su odvody do fondov predpokladam. Dakujem
    Daň je daň, a odvody do fondov sú odvody.

    adulique je offline (nepripojený) adulique

    adulique
    myslela som dan z prijmu zamestnancov.... je potom rozdiel medzi danou z prijmu zamestnancov a danou z prijmu podnikatela.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Daň z príjmu zamestnancov dávaš do oddielu mzdy, odvody do poisťovní ( do sociálnej aj do zdravotných) aj keď ich platíš jednou sumou, by sa správne mali rozúčtovať: do oddielu mzdy dať sumu, ktorú si strhla zamestnancom a do kolónky platby do fondov dať sumu, ktorú za nich platí zamestnávateľ.

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    Dobry den,
    ak mam konatela cudzinca a kazdy mesiac mu vyplacam odmenu za vykon funkcie a zrazam mu iba dan z hrubej odmeny a to je vsetko. chcem sa opytat, ci ho mam zaradit do prehladu o zrazenych preddavkoch? a ak ano, v olympe mu pridelim kod 265????

    dan z prijmu,alebo odvody do fondov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.