Zavrieť

Porady

Nárok na podporu po reťazovom pôrode

Dobrý deň prajem,chcela by som Vás poprosiť o radu. Po reťazovom pôrode /plynule som prechádzala, bez PN, materská, rodičovská, 2.materská - po cca 2,5 roku a teraz rodičovská/, by som chcela dať výpoveď v zamestnaní, v ktorom mám pracovný pomer na dobu neurčitú. Chcem sa spýtať, či mám nárok na podporu v nezamestnanosti aj po reťazovom pôrode, keďže som od roku 2011 (prvý pôrod), nepracovala. . A čo sa týka dovolenky, je mi ju zamestnávateľ povinný preplatiť ? Za odpoveď Vám vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kedže tvoj PP trval, nárok na podporu po jeho skončení budeš mať. Zamestnáv. ti je povinný pri skončení PP vyplatiť všetky nároky z PP, teda aj nevyčerpanú Dovolenku. Ale kedže dáš výpoveď, budeš mať možnosť nejakú D vyčerpať počas VD.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Emilienka Ak ešte môžem..keďže mi rodičovská končí 10.6. mám ku koncu marca už podať 2-mesačnú výpoveď , aby som prešla od 11.6. na podporu ?
    veronikasad Skús sa so zamestnávateľom dohodnúť na ukončení pracovného pomeru dohodou prvý pracovný deň po ukončení RD. Za tento deň si vyčerpaj dovolenku
    Tweety Môžeš podať v marci(nemusí to byť až koncom mesiaca) výpoveď, VD začne od 1.4.(ak ju aj doručíš) a PP skončí 31.5. ALebo potom sa dohodnite na skončení PP Dohodou podľa § 60. tu nie je VD a PP skončí uvedeným dňom v dohode.. Dobre by bolo nastúpiť, 1 deň čerpať D a až tak skončiť PP, podpora bude vyššia.
    veronikasad Dvojmesačná výpoveď podaná v marci skončí 31.5.
    Tweety áno, opravila som
    Emilienka Ďakujem veľmi pekne za odpovede,nech sa Vám darí..
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak pracovný pomer trval, trvalo aj poistenie v nezamestnanosti, preto po ukončení prác.pomeru ti vznikne nárok na dávku v nezamestnanosti.

    Materská dovolenka sa pre účely nároku na dovolenku považuje za výkon práce, z titulu rodičovskej dovolenky sa nárok na dovolenku kráti.dopln presne dátumy materskej a rodičovskej dovolenky pre posúdenie nároku.
    Nevyčerpanu dovolenku je zamestnávateľ povinný preplatiť pri ukončení pracovného pomeru. Doporučujem nedať si preplatit celú dovolenku, ale mesiac vopred písomne oznámiť ukončenie rodičovskej dovolenky a požiadať zamestnávateľa o čerpanie jedného dňa dovolenky a týmto dňom ukončiť pracovný pomer. Výrazne ti to ovplyvní výšku dávky v nezamestnanosti. Platí v prípade, ak si počas MD a RD nemala žiadny príjem z dohody alebo preplatenej dovolenky
    Naposledy upravil veronikasad : 14.03.17 at 08:01
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Emilienka ak som nemala žiadny príjem z ...čoho? prepáčte, nezobrazilo sa mi to
    veronikasad Dohody alebo preplatenej dovolenky počas MD a RD
    Emilienka .. mala som dohodu o prac. činnosti /mesacne 35 eur/, tak to ako ovplyvní ? ďakujem
    veronikasad Ovplyvní, budeš mať dávku v nezam.z výmer.zakladu z dohody. Čerpaním jedného dňa dovolenky si mohla dosiahnuť z Max.vymer.zakladu.

    Ak tvoja mzda je vyššia ako bol príjem z dohody, celú dovolenku si vyčerpaj, nedaj si ju preplácať.
    Emilienka A ak som bola na dohode iba 4 mesiace počas celých takmer 6.tich rokoch, tak sa to aj tak rieši zo základu tejto dohody /roznos letákov 2 hodky týždenne / ? Ďakujem
    veronikasad Bola tá dohoda v posledných dvoch rokoch ?
    Emilienka Dobrý deň, ešte ku tej dohode - áno bola v posledných dvoch rokoch...
      zbaliť

    Nárok na podporu po reťazovom pôrode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.